На голову Новини Правила дорожнього руху змінено: Що нового для водіїв

Правила дорожнього руху змінено: Що нового для водіїв

273
0

Вивчаємо нову постанову Кабміну щодо ПДР.

Правила дорожнього руху знову змінені. Це 22 по рахунку правка, внесена в документ за останні 16 років, протягом яких діють актуальні ПДР. Ми розглянемо головні нововведення, в тій частині, яка безпосередньо стосується водіїв, повідомляє  auto.ria.com.

Перша і найбільш помітна зміна – нарешті, через майже 2 роки, всі слова «міліція» замінені на «поліція і поліцейський». Наскільки це суттєво? Наприклад, пункт 2.4 в «старій» в редакції ПДР зобов’язує водія зупинитися на вимогу працівника міліції. А закон про Національну поліцію дає право поліцейським у певних випадках зупиняти автомобілі. Яким же із документів керуватися, щоб не стати жертвою законодавчих колізій і не звертатись при кожному випадку до суду? Тепер «нестиковки» у частині застосування термінів «міліція»-«поліція» усунені.

Жезл і «льодяник» нарешті отримали свої ролі і завдання. Жезл все ж буде застосовуватися, але тільки для регулювання дорожнього руху. Вимога зупинки транспортного засобу буде подаватись поліцейським за допомогою сигнального диска з червоним сигналом чи світлоповертачем, або рукою, якою він буде вказувати на відповідний ТЗ і місце його зупинки.

Змінюється перерозподіл деяких питань між Нацполіцією та Сервісними центрами МВС в частині погодження проїзду великогабаритного транспорту, руху автоколон, встановлення спецсигналів, затвердження маршрутів для навчальної їзди, переобладнання ТЗ і деякі інші подібні моменти. Певні правки внесені в навчальну програму з підготовки водіїв, в розділ медичного забезпечення

Правда, як це нерідко трапляється, кожне рішення проблеми створює нову проблему. Юристи вже критикують нову редакцію Правил дорожнього руху за чергові «нестиковки»: наприклад обов’язок для водія доставити потерпілого в ДТП до лікарні при одночасній забороні залишати місце ДТП виглядає парадоскально, – зауважив правозахисник Володимир Караваєв. Також він звернув увагу на невизначеність такого терміна, як «хворобливий стан», при якому можна бути за кермом самому, але не можна передавати керування автомобілем людині, що знаходиться в згаданому стані. Але яким чином визначити наявність такого стану, не маючи медичної освіти, – документ не регламентує.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я