На голову Новини Правоохоронним органам відкриють доступ до Держреєстру нерухомості

Правоохоронним органам відкриють доступ до Держреєстру нерухомості

202
0

 Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) має намір відкрити доступ до Реєстру прав власності на нерухоме майно для співробітників правоохоронних органів та суддів.

 

 Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) має намір відкрити доступ до Реєстру прав власності на нерухоме майно для співробітників правоохоронних органів та суддів.

Про це заявив глава Укрдержреєстру Дмитро Ворона. «Необхідно просто відкрити реєстр. Сьогодні ми робимо масу нікому не потрібної роботи: судді пишуть запити, ми на них відповідаємо.Все потрібно звести в рамки одного робочого дня», — сказав Ворона, зазначивши, що правоохоронці зможуть користуватися даними з Держреєстру тільки згідно закону: слідчий — в рамках порушеної справи, суддя — в ​​рамках її розгляду. За його словами, необхідність у такій новації виникла через те, що зараз співробітники правоохоронних органів і Укрдержреєстру змушені витрачати багато часу для складання та опрацювання запитів щодо отримання інформації з Реєстру прав власності на нерухомість. «Якщо людина має право на доступ до даних реєстру за законом, то навіщо витрачати папір і час держслужбовців. І головне — все це коштує грошей. Набагато правильніше вкласти їх в автоматизацію доступу силових структур до реєстру безпосередньо», — зазначив глава Укрдержреєстру.

На його думку, такий підхід значно спростить доступ правоохоронних структур до Реєстру прав власності на нерухомість і розвантажить службовців Укрдержреєстру. «Ще раз повторюся: ми не повинні ставати посередником між правоохоронною та судовою системами і комп’ютером. Краще зайнятих у даному процесі людей вивільнити, щоб вони громадянам надавали послуги», — підкреслив Ворона.

При цьому він відкинув припущення, що отримання правоохоронцями доступу до реєстру нерухомості стане грунтом для зловживань з їхнього боку. Нотаріуси та державні виконавці з 14 жовтня отримають доступ до 4 держреєстрів нерухомості: Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиному реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державним реєстром іпотек та Державного реєстру обтяжень нерухомого майна.

На думку глави Укрдержреєстру Дмитра Ворони, надання можливості нотаріусам отримувати інформацію з цих реєстрів значно спростить процедуру реєстрації нерухомості нотаріусами, оскільки не потрібно буде посилати запити до реєстраційної служби, щоб отримати необхідні дані про об’єкт нерухомості, як це відбувається зараз. З 1 січня 2013 року реєстрація прав на нерухомість проводять органи Державної реєстраційної служби України ( Укрдержреєстр ) замість Бюро технічної інвентаризації.

З 1 січня 2013 роки за видачу документів на землю відповідають Центр Державного земельного кадастру та Держземагентство. При цьому право власності та інші права на землю реєструють державні кадастрові реєстратори в районах та містах обласного значення.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я