Новини Правда та байки навколо Податкового кодексу

Правда та байки навколо Податкового кодексу

626
0

Віце-прем’єр Сергій Тігіпко виступив за якнайшвидше остаточне ухвалення Податкового кодексу, який, за його словами, наведе лад в економіці України.

"Більше 19 років незалежності у нас немає Податкового кодексу, а для інвесторів це просто біда", – сказав політик в ефірі телеканалу "Інтер".
 

На фоні того, що у Києві тисячі підприємців протестують проти нещодавно ухваленого Верховною радою Податкового кодексу все потужніше звучать слова авторів даного документу.
Віце-прем’єр Сергій Тігіпко виступив за якнайшвидше остаточне ухвалення Податкового кодексу, який, за його словами, наведе лад в економіці України.

Віце-прем’єр-міністр і лідер партії "Сильна Україна" Сергій Тігіпко виступає за якнайшвидше прийняття Податкового кодексу, адже Україна залишається єдиною країною колишнього СРСР, де не кодифіковане податкове законодавство.
 

Аргумент 1.
"Більше 19 років незалежності у нас немає Податкового кодексу, а для інвесторів це просто біда", – сказав політик в ефірі телеканалу "Інтер". Сергій Тігіпко переконаний, що із введенням Податкового кодексу податкове навантаження буде розподілятися справедливо.
Про «справедливість» положень кодексу коментар екс-міністра фінансів Віктора Пинзеника: «З одного боку, декларують, що податки повинні платити усі, з іншого – передбачений перелік звільнень від їх сплати. Це досить великий список у перехідних положеннях. Зникла, правда, одіозна норма, яка наділяла уряд правом встановлювати практично в ручному режимі, кого слід звільнити від оподаткування, виходячи з особистих симпатій».

Аргумент 2.
Сергій Тігіпко: "Свого часу ми дали надзвичайно ліберальний режим для підприємців, і тепер переходити до більш контрольованої системи буде, безумовно, важко. Але в цьому випадку нам потрібно об’єктивно дивитися на проблеми".
Аналізом, здійсненим Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України та розміщеним на її офіційній веб-сторінці, доведено, що платники-юридичні особи на спрощеній системі, навіть на умовах, запроваджених Указом Президента №727/98, сплачують коштів як до бюджету, так і до солідарних систем фондів соціального страхування (включно з Пенсійним) більше, ніж підприємства загальної системи. Тобто, спрощена система не є пільговою щодо кількості реально сплачених податків та внесків, а лише спрощує їх адміністрування як для суб’єкта підприємництва, так і для держави. Тому логічно припустити, що виходом з кризової ситуації для України є хоча б концептуальне прийняття такого ж підходу, який був закладений Указом Президента №727/98: перенесення бази нарахування внесків до соціальних фондів (у тому числі й до Пенсійного) з заробітної плати найманих працівників на виручку.
 

Аргумент 3.
Віце-прем’єр-міністр також додав, що Податковий кодекс закриває можливості для ухилення від сплати податків.
За рахунок чого?
Функції контролю настільки посилюються, що фактично цивільні податкові інспектори прирівнюються до співробітників правоохоронних органів. Їх наділяють повноваженнями здійснювати слідчі дії, що не притаманне до роду їх діяльності.
Якщо адміністративні функції будуть посилені без введення інструментів захисту платника податків, то це приведе до ручного управління ставками, що стосуватиметься не лише податку на прибуток, але і ПДВ.
Розділ про адміністрування в цілому розроблений погано. Не виписані очевидні речі – владні інститути повинні мати механізми впливу, але не повинні наділятися інструментами зловживання. До прикладу, Ви приносите податкову декларацію із заявленою сумою прибутку у 50 тис. грн., з якого повинні заплатити 12,5 тис. грн. податку. А я у Вас її просто не приймаю до тих пір, поки не задекларуєте 100 тис. грн.. Залишається питання, скільки Ви у такому разі заплатите податку з реально отриманого прибутку у 50 тис. грн.? Такий механізм став практикою в Україні, а кодекс її закріплює.

Аргумент 4.
За словами Тігіпка, Україна отримає спрощення податкового законодавства і одні з найнижчих в Європі ставки. "Нам потрібне спрощення податкового законодавства. І ми його отримаємо. Нам потрібно зниження податкових ставок, і, врешті-решт, ми будемо мати одну з найнижчих ставок податку на прибуток в Європі", – підкреслив Тігіпко. Він також повідомив, що заплановано зниження податку на додану вартість і податкові канікули для ряду підприємств.

Як то кажуть – NO COMMENT. Поживем –побачимо.
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я