Економіка Позика України одна з найдорожчих в світі!!!

Позика України одна з найдорожчих в світі!!!

621
0

Україну по праву можна вважати світовим “лідером” за показником вартості зовнішніх запозичень в жовтні-листопаді 2018.

26 жовтня 2018 року Міністерство фінанов розмістило суверенні єврооблігації на суму 2 млрд дол., З яких 5-річний транш випущений на суму 750 млн дол. З прибутковістю 9%, а 9,5-річний транш – на суму 1250 млн дол. З прибутковістю 9,75% річних.

За результатами нашого дослідження, серед глобальних випусків єврооблігацій, що проводилися в жовтні-листопаді 2018 р суверенний позику України став одним з найдорожчих.

Що стосується світових рекордсменів, умовно обігнали Україну, то цей уряд Нігерії і російська фінансова компанія BCS. Нігерія розмістила облігації за ставкою 9,25% річних, але термін позики склав 30 років! Найвищу ставку 11% річних отримала російська компанія BCS, але сума цієї позики – всього 3 млн євро.

З огляду на більш низьку терміновість наших єврооблігацій і пристойний обсяг розміщення (2 млрд дол.), Україна по праву можна вважати світовим “лідером” за показником вартості зовнішніх запозичень в жовтні-листопаді, – зазначає експерт. – Досить інформативні наступні порівняння: середньозважена прибутковість до погашення облігацій африканських емітентів в жовтні становила 7,8% річних, а східноєвропейських емітентів – 6,4 (тоді як український показник перевищив 9%). Суверенні єврооблігації Єгипту та Нігерії в жовтні-листопаді розміщувалися за ставками 7,13-8,75% річних (крім згаданого 30-річної позики). А випуски єврооблігацій східноєвропейських емітентів, за винятком Туреччини, мали прибутковість від 0,88 до 4,13% річних.

Цікавий і такий факт: обслуговування останнього 7-річного суверенного позики Росії обсягом 1 млрд євро обійдеться бюджету країни-агресора 2,88% в рік, а 5-річну облігаційну позику ПАТ “Газпром” має номінальну прибутковість на рівні 2,95% річних.
Аномально висока прибутковість суверенних облігацій України на міжнародному ринку може свідчити як про непрофесійні дії Кабміну Гройсмана, Мінфіну і його банків-агентів, так і про включення корупційних чинників у процес організації позик єврооблігацій.

“Привертає увагу і той факт, що номінальні процентні ставки по валютним ОВДП все ще залишаються помітно нижче ставок за зовнішніми облігаціями. Причому обсяги розміщення валютних ОВДП на внутрішньому ринку (наприклад 539,4 млн дол. В червні і 687,5 млн дол. В жовтні) дозволяють характеризувати їх як прийнятну альтернативу зовнішніми позиками.

Але наполегливе бажання прем’єра Гройсмана отримувати до бюджету саме зовнішні позики (навіть за наведеними ставками), безсумнівно, вказує на проникнення приватних інтересів в сферу прийняття державних рішень. А ви наївно вірили, що Гройсман – за Народ? Ха-ха!

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я