На голову Новини Повірка лічильників тільки за рахунків суб’єктів господарювання!

Повірка лічильників тільки за рахунків суб’єктів господарювання!

159
0

В наших квартирах призначені для обліку споживаних електрики, газу, холодної та гарячої води, теплової енергії. Порядок експлуатації та повірки або, простіше державної перевірки лічильників встановлений державним законом «Про метрологію та метрологічну діяльність» за 2014 рік

В наших квартирах призначені для обліку споживаних електрики, газу, холодної та гарячої води, теплової енергії. Порядок експлуатації та повірки або, простіше державної перевірки лічильників встановлений державним законом «Про метрологію та метрологічну діяльність» за 2014 рік. 

 

 

Стаття 17. « Повірка засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації»

Пункт 1. говорить, що всі квартирні лічильники підлягають періодичній повірці.

Далі пункт 4. «Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання.»

Той самий порядок повірки був встановлений попередньою редакцією закону за 2004 рік

Такий порядок підтримують міська електромережа (МЕМ). У розділі 13 «Договору про користування електричною енергією» у обов’язки енергопостачальника введена планова повірка, ремонт і заміна лічильників приладів. У розділі 15 вказано, що повірки здійснюються безкоштовно. Фактично у квартирі замінюється лічильник на інший, який недавно повірявся.

У «Договорі про надання населенню послуг з газопостачання», пункт 14.2 вказано, що за рахунок виконавця здійснюється періодична повірка лічильників та роботи, пов’язані з повіркою (Демонтаж, транспортування та монтаж). Тут справи гірші – нас примусять писати заяву про зняття лічильника, довго ходити і платити за всі роботи.

Так само нас примушують діяти при перевірці лічильників води. Але хоч наводять підґрунтя – Рішення Виконкому Вінницької міської ради від 31.10.2002 р. «Положення про порядок встановлення та реєстрації по квартирних приладів обліку холодної та гарячої води», п. 2.3 Видача технічних умов, придбання, встановлення, пломбування по квартирних лічильників холодної та гарячої води, їх повірка у визначені нормами терміни здійснюється за рахунок споживача. Пломбування також здійснюється з оплатою споживачем даних послуг.

Рішення міськвиконкому протирічить державному Закону.
 

 

Алексієнко Олексій 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я