На голову Новини Потримані іномарки подешевшають на 3,5 тисячі доларів.

Потримані іномарки подешевшають на 3,5 тисячі доларів.

131
0

Скоро акцизи на потримані автомобілі зменшать. Депутати Верховної Ради внесли до порядку денного сесії Законопроект “Про стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів”.

“Думаю, цей закон приймуть. Його підтримало багато нардепів”, – говорить  Олег Омельницький, автоексперт, директор компанії “Автоконсалтинг”.

На його думку, після голосування за цей законопроект постраждає ринок нових автомобілів, бо певна частина людей переорієнтується на потримані іномарки з Європи.

“Продажі старих машин можуть стати більшими, ніж продажі нових. Подібну ситуацію ми мали в 1990-ті роки. Ринок потриманих машин зазвичай неконтрольований, сірий із всіма негативними складовими від цього. Оскільки купівельна спроможність в Україні низька, припускаю, що в нас продаватимуть повно машин після аварій”, – каже експерт.

Після зменшення акцизів потримані іномарки подешевшають на 1-3,5 тис. доларів.

“На машини із двигуном обсягом менше 1 літра акциз зменшать у 14 разів. Для тих, що мають мотор на 1-1,5 літра встановлять на рівні 0,063 евро за 1 см3.Зараз акциз – 1,761 євро, тобто зменшення відбудеться у 28 разів. Як наслідок, акциз і його складова в ПДВ на такі машини скоротиться до 110-115 євро. Машини із двигуном до 1,5 літра можуть подешевшати до 3.5 тисяч доларів”, – прогнозує фахівець.

Нагадаємо, у вересні петиція президенту Петру Порошенку про зняття мита і акцизу на іномарки набрала необхідну кількість голосів для розгляду – понад 25 тис. голосів.

znaj.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я