На голову Новини Посольство США "натякає" Порошенкові і Яценюку: корупціонери закінчують погано Реком

Посольство США "натякає" Порошенкові і Яценюку: корупціонери закінчують погано Реком

139
0

Час розпочати реформи і не займатися їх імітацією. Посольство США в Україні на своїй сторінці у Facebook опубліковало історію 29-го президента США Воррена Гардінга, прозоро натякаючи українській владі: корупція та призначення друзів на державні посади – це неприпустимо.

Час розпочати реформи і не займатися їх імітацією. Посольство США в Україні на своїй сторінці у Facebook опубліковало історію 29-го президента США Воррена Гардінга, прозоро натякаючи українській владі: корупція та призначення друзів на державні посади – це неприпустимо.

 

 

Одним з недоліків президента Воррена Гардінга (1921-23 рр.) було те, щовін призначив багато друзів на впливові посади, хоча вони й не мали необхідних кваліфікацій, а потім закривав очі на те, як вони працювали. Багато з цих призначенців брали хабарі, укладали незаконні угоди і взагалі вели нечесний бізнес, використовуючи державні ресурси. Багато з цих друзів створювали проблеми для Гардінга і спричинили низку скандалів. Найбільш відомим був скандал "Тіпот Дом". Альберт Фолл, міністр внутрішніх справ Гардінга, таємно продав права на запаси нафти в Тіпот Дом, штат Вайомінг в обмін на гроші і худобу. Його викрили і засудили до тюремного ув’язнення. Ще кілька членів уряду Гардінга потрапили до в’язниці за різні злочини, і принаймні один покінчив життя самогубством. З цієї причини Гардінга, передусім, пам’ятають як президента, який сприяв корупції.

 

Коли почали просочуватися повідомлення про корупцію в уряді, Гардінг вирушив у тривалу подорож по всій країні, щоб виступити з серією промов, в тому числі й на Алясці. Його здоров’я помітно погіршилося під час подорожі, а 2 серпня 1923 року він помер в Сан-Франциско від серцевого нападу. Його раптова і передчасна смерть залишила велику кількість питань без відповідей стосовно того, чи брав він участь або чи був у курсі корупційних схем, які потрясли його уряд. Дружина Гардінга лише погіршила ситуацію, знищивши практично всі його особисті документи відразу ж після його смерті, для того щоб захистити його спадщину. Історики, як правило, низько оцінюють роль Гардінга порівняно з іншими президентами. Однак під час свого президенства Гардінг користувався широкою популярністю.

 

Варто відзначити, що у минулу суботу посол США Джеффрі Пайєтт заявив, що Україні час розпочати реформи і не займатися їх імітацією.

 

"Перед всіма ними (перед представниками української влади – iPress.ua) стоять величезні виклики – впоратися з успадкованими парадигмами. Питання не в тому, щоб фіранки на вікнах поміняти, а в тому, щоб провести кардинальні зміни. Ми дуже чітко висловили свою позицію: якщо ви будете проводити серйозні реформи, то Сполучені Штати будуть серйозно вкладатися у ваш успіх. Але якщо реформи загальмуються, то дуже важко розраховувати на підтримку як з боку нашого Конгресу, так і з боку ваших європейських партнерів, – сказав Пайєтт. – Реформувати треба дуже багато. І тут є завдання і для президента, і для голови Верховної Ради".

 

Також Джеффрі Пайєтт заявив, що виклик для України в боротьбі з корупцією полягає в тому, щоб атакувати як велику корупцію, так і корупцію на нижніх рівнях. Він висловив переконання, що найскладнішу антикорупційну роботу треба провести в енергетичному секторі. "Це, очевидно, зачепить банківські рахунки деяких дуже впливових людей, але це, знову-таки, підкреслюю, питання національного виживання", – зазначив Пайетт.

Відповідаючи на питання, чи бачить він різницю між старою і новою владою в питанні боротьби з корупцією, Пайєтт відповів: "Я бачу колосальну різницю в словах. Питання полягає в тому, щоб реально змінити практику".

 

Источник: ipress.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я