На голову Економіка Посадовців з вінницької ДАБІ упіймали на видачі будівельних дозволів “заднім числом”!

Посадовців з вінницької ДАБІ упіймали на видачі будівельних дозволів “заднім числом”!

765
0

Картинки по запросу "фото ДАБІ"Новини про корупцію серед службовців і керівників ДАБІ періодично прикрашають шпальти чи не усіх центральних і регіональних ЗМІ. Не так давно на гарячому спіймали начальника ДАБІ Рівненщини, який вимагав майже пів мільйона гривень. Аналогічні повідомлення надходять зі Львова, Луцька та інших міст. Як діють корупційні схеми у різних куточках України.

Вінницьке підприємство ТОВ «Фруктона – ВН» спеціалізується на вирощуванні, збиранні, переробленні та продажі свіжих і заморожених ягід, фруктів та овочів.

На території підприємства фактично закінчили будівництво нового цеху. Однак жодного дозволу від ДАБІ на будівельні роботи та початок будівництва отримано не було. Директор відмовляється показати документи як нашій знімальній групі, так і представникам правоохоронних органів.

Попри те, що такі документи обов’язково мають бути на об’єкті, де ведуться роботи, на момент проведення наших зйомок на сайті Держархбудінспекції України ТОВ «Фруктона-ВН» мало дозвіл лише на «реконструкцію технічного цеху з підготовчим відділенням з прибудовами у цех».

А це означає, що дозвіл був лише на проведення підготовчих робіт, що зовсім не передбачає повномасштабного будівництва, оскільки для цього потрібен окремий дозвіл.

Втім, новий цех вже майже готовий до експлуатації. Головний інженер не приховує: будівництво цеху фруктових наповнювачів триває вже два роки й це вже завершальний його етап.

Та поки наші журналісти писали офіційні листи в ДАБІ, щоб отримати більше інформації, просили звернути увагу на кричущі факти порушень і чекали відповіді у визначені законом терміни, на сайті ДАБІ України з’явився дозвіл на початок будівельних робіт.

Можна припустити, що цей дозвіл за неофіційну винагороду керівництву підприємства в ДАБІ видали заднім числом.

Усі виявлені факти «СтопКор» передав правоохоронним органам. А також у департамент архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради.

«Наскільки нам відомо, Фруктона звернулася і подала дані згідно з чинним законодавством на початку грудня. Про реконструкцію своїх існуючих будівель. Тобто вони реконструюють якісь існуючі об’єкти на своїй території», – коментує директор департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради Олександр Чернега.Картинки по запросу "фото ДАБІ""

Та чомусь нам більше відомо, аніж департаменту з контролю. Бо на відміну від них ми власними очима бачили, що там триває не реконструкція, а повномасштабне будівництво і почали його зовсім не в грудні, коли отримали дозвіл, а значно раніше. Чим і порушили закон.

Інакше кажучи, ви можете будувати все що завгодно і без дозволів – зовсім не факт, що вас перевірять. А за неофіційну винагороду – можуть перевірити тільки те, що вам треба. Водночас оформлять і всі необхідні документи, справа лише в ціні… Ну, све як завжди… поки що…

Джерело

#влада #крупція #будівництво