На голову Новини Посада начальника управління МВС коштує $250 тисяч – Палійчук

Посада начальника управління МВС коштує $250 тисяч – Палійчук

162
0

«В Україні ловлять корупціонерів, які «беруть» десятки або сотні тисяч доларів, а в той же час в МВС процвітає торгівля посадами».

«В Україні ловлять корупціонерів, які «беруть» десятки або сотні тисяч доларів, а в той же час в МВС процвітає торгівля посадами».

 

 

Затримання керівництва ДСНС – відверта «показуха», тому що в державі розкрадаються мільярди гривень, а ці чиновники вкрали мільйон. Таку думку в коментарі Тиждень.uaвисловив політолог Юрій Палійчук.

 

На його думку, в цьому випадку затримали тих, ким не шкода було пожертвувати.

 

«У пана Бочковського є довга і відома корупційна історія в структурі МНС. Його свого часу звільняли зі служби за корупцію, Аваков із Яценюком дивним чином повернули його на службу і в найбільш критичний момент, коли назрівав скандал із Гордієнком, просто ним пожертвували. Це стосується й інших затриманих чиновників», – зазначив експерт.

 

Він стверджує, що в Україні ловлять корупціонерів, які «беруть» десятки або сотні тисяч доларів, а в той же час в МВС процвітає торгівля посадами.

 

«За наявною в мене інформацією, купити посаду начальника управління МВС у будь-яких обласних центрах, крім міст-мільйонників, коштує $250 тисяч. Аваков цього не те що не може не знати – він не може не бути причетним до цього», – повідомив політолог.

 

Палійчук вважає такі затримання імітацією діяльності, але не реальною боротьбою з корупцією.

 

«Коли затримують «клерків», то це те ж саме, що й ситуація після Помаранчевого Майдану, коли за фальсифікацію волевиявлення людей в другому турі президентських виборів садили сільських вчителів, які були членами дільничних виборчих комісій», – зазначив він.

 

Олексій Хмара, президент Transparency International, розділяє думку про «показушність» гучних затримань.

 

«У сучасних умовах уряду просто необхідно демонструвати хоч якусь активність в антикорупційній діяльності, тому що Генпрокуратура, принаймні, за часів Яреми була неефективною, а коли прийшло нове керівництво й показало бурхливу діяльність, то увага зосередилась на ньому. Натомість, є ціле Міністерство внутрішніх справ, дуже близьке до прем’єра, яке теж не хоче впускати можливості попіаритися на гучних затриманнях. Це одна із причин «показушності» таких акцій», – повідомив він.

 

На його погляд, ще одна причина полягає в тому, що Антикорупційне бюро запуститься через півроку, а посадовців варто лякати вже зараз саме такими затриманнями, особливо, їх анонсуваннями.

 

«Це допомагає «тримати в тонусі» соратників по політичному життю», – вважає Хмара.

 

Як повідомлялося, АКБ запрацює щонайменше за півроку.

 

Також нагадаємо, Організація економічного співробітництва та розвитку стверджує, що нова українська влада не поспішає карати корумпованих чиновників.

 

Джерело: tyzhden.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я