На голову Економіка Порошенко вимагає розкрити українцям “кухню” формування нових комунальних тарифів

Порошенко вимагає розкрити українцям “кухню” формування нових комунальних тарифів

55
0

Президент Петро Порошенко планує внести на розгляд парламенту законопроект про забезпечення громадянам вільного доступу до інформації у сфері формування комунальних тарифів.

Про це заявив представник Глави держави в Кабміні Олександр Данилюк, якого цитує Укрінформ.

«Президент вносить до Верховної Ради законопроект «Про особливості доступу до інформації в сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного постачання та водовідведення », – сказав Данилюк.

За його словами, законопроект покликаний забезпечити прозорість тарифоутворення для споживачів і стимулювати до “енергоефективної поведінки”.

Цей документ зобов’язує органи місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено встановлення тарифів, через ЗМІ, інформаційні стенди, веб-сайти та платіжні документи надавати споживачам дані щодо формування тарифів.

“Мова йде про розмір тарифів, складових тарифів, зіставленні цих тарифів в різних регіонах України, а також в Україні та інших державах, прогнози змін цін і тарифів, про якісні характеристики послуг, фактичні обсяги споживання за попередні періоди і стан розрахунків за використані ресурси, розмір нарахованих пільг і субсидій, про порядок надання та нарахувань субсидій, направлених інвестиційних програм, джерелах їх фінансування, залучених кредитах і їх цільове призначення, а також про заходи з енергозаощадження та державні цільові та інші програми з енергозбереження “, – уточнив представник Президента.

 

expres.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я