На голову Новини Порошенко вніс зміни У Положення про військову службу

Порошенко вніс зміни У Положення про військову службу

133
0

Військовослужбовці, призвані під час мобілізації та на строкову службу, які відслужили не менше 11 місяців, зможуть за бажанням укладати контракт про проходження військової служби строком на 6 місяців.

Це передбачено змінами до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, указ щодо яких був підписаний Президентом України 14 листопада, повідомляє ukrinform.ua

“З військовослужбовцями строкової військової служби та військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, з особами, звільненими з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, – строком на шість місяців”, – йдеться у доповненні до пункту, що стосується суб’єктів, з ким укладається перший контракт про проходження військової служби.

Серед внесених змін також зазначається, що перший контракт укладається і “з військовослужбовцями, які вислужили строк військової служби за призовом осіб офіцерського складу та які приймаються на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу, – строком від 1 до 5 років залежно від згоди сторін”.

Правила продовження строку проходження військової служби за новим контрактом залишилися ті ж самі: для військовослужбовців, які проходять військову службу на посадах рядового складу, – на 3 роки; для військовослужбовців, які проходять військову службу на посадах сержантського та старшинського складу, – на строк від 3 до 5 років; для осіб офіцерського складу – на строк від 5 до 10 років.

Водночас, військовослужбовці строкової військової служби та військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які уклали контракт на 6 місяців, можуть продовжити його ще на півроку.

Раніше можливість 6-місячного контракту було врегульовано відповідними нормами Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Відповідно до Закону, для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється шість місяців.

Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців. У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково. Після завершення 6-місячного терміну служби за таким контрактом військовослужбовець, який його уклав, гарантовано звільняється з військової служби, або, виключно за власним бажанням, укладає новий контракт на 6 місяців, або інший вид контракту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я