На голову Новини Половина біологічних видів може зникнути з лиця Землі до кінця сторіччя –...

Половина біологічних видів може зникнути з лиця Землі до кінця сторіччя – вчені

138
0

Завдання науковців – визначити соціальні та економічні заходи, необхідні для збереження біосфери планети.

Вже зараз на Землі на межі вимирання знаходиться кожен п’ятий біологічний вид, та якщо не вжити термінових заходів, до кінця століття їх число збільшиться до половини, пише УНІАН, повідомляє Голос народу.

Такий сценарій будуть обговорювати провідні біологи, екологи та економісти в понеділок у Ватикані на конференції з питань зникнення видів під егідою Папської Академії наук, пише The Guardian.

Завдання науковців – визначити соціальні та економічні заходи, необхідні для збереження біосфери планети.

“Жива тканина світу вислизає крізь пальці без нашої турботи”, – кажуть організатори конференції.

Під загрозою вимирання опинилися тигри і носороги. Але крім них з лиця землі можуть зникнути інші, менш відомі ненауковим колам форми життя, попереджають вчені.

“Багаті західні країни викачують ресурси планети і руйнують екосистеми. Ми хочемо побудувати магістраль через Серенгеті, щоб видобути більше рідкісних мінералів для наших стільникових телефонів. Ми виловлюємо рибу з морів, руйнуємо коралові рифи, викидаємо атмосферу СО2. Ми спричинили глобальне вимирання. Питання в тому, як ми можемо це зупинити?” – говорить біолог зі Стенфордського університету Пол Ерліх, котрий виступає за регулювання народжуваності та чия участь у конференції викликала протести серед католиків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я