Економіка Половина українців позитивно ставлять до Петра І, п’ята частина — до Сталіна,...

Половина українців позитивно ставлять до Петра І, п’ята частина — до Сталіна, прихильників Бандери – побільшало

382
0

 Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного у квітні 2014 року, половина опитаних позитивно ставляться до Петра І, 20% – до Йосипа Сталіна.

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного у квітні 2014 року, половина опитаних позитивно ставляться до Петра І, 20% – до Йосипа Сталіна.

 

Половина українців позитивно ставлять до Петра І, 30% – негативно, майже кожен п’ятий – не зміг оцінити свого ставлення, зазначили соціологи.

 

За два останні роки позитивне ставлення до Петра І зменшилось з 59 до 50%. Більш позитивно постать Петра І оцінюють на Сході, Донбасі і Півдні, а також в Центрі та на Півночі країни. Етнічні росіяни дещо позитивніше ставляться до Петра І, ніж етнічні українці.

 

Водночас 41% опитаних позитивно ставляться до Івана Мазепи, 30% – негативно. Майже кожен четвертий – не зміг оцінити свого ставлення. За два останні роки позитивне ставлення до Івана Мазепи зменшилось з 44 до 41%.

 

Більш позитивно постать Івана Мазепи оцінюють на Заході, в Центрі та на Півночі країни. Майже третина позитивно ставляться до цієї постаті на Півдні та Сході. Етнічні українці значно більш позитивно ставляться до Івана Мазепи, ніж етнічні росіяни.

 

Характерно, що чим вища освіта респондентів, тим вони краще ставляться як до постаті Петра І, так і до Івана Мазепи.

20% опитаних позитивно ставляться до Йосипа Сталіна, 70% – негативно. Майже кожен десятий – не зміг оцінити свого ставлення.

 

За два останні роки негативне ставлення до Й.Сталіна збільшилося з 62 до 70%. Більш позитивно постать Й.Сталіна оцінюють на Донбасі (36%) і Півдні (32%) країни.

 

Чим старші респонденти, чим нижчий їх рівень освіти та доходів, тим більш позитивно вони ставляться до Й.Сталіна. Етнічні росіяни вдвічі краще ставляться до Й.Сталіна, ніж етнічні українці.

 

31% опитаних позитивно ставляться до Степана Бандери, майже половина (48%) – негативно. Майже кожен п’ятий – не зміг оцінити свого ставлення.

 

За два останні роки позитивне ставлення до С.Бандери зросло з 22 до 31%. Більш позитивно постать С.Бандери оцінюють на Заході (76%), вдвічі гірше – в Центрі та на Півночі країни. Цікаво, що чим молодші респонденти, чим вищий їх рівень освіти, тим більш позитивно вони ставляться до С.Бандери. Позитивно оцінюють постать С.Бандери лише етнічні українці.

 

16% опитаних позитивно ставляться до Володимира Путіна, 76% – негативно. Майже кожен десятий – не зміг оцінити свого ставлення. За останній рік негативне ставлення до В.Путіна зросло майже вдвічі (з 40 до 76%), тоді як ще в жовтні 2013 року кількість тих, які позитивно ставилися до В.Путіна (47%) перевищувала кількість тих, які ставляться негативно (40%).

 

Відносно позитивно ставляться до В.Путіна лише на Донбасі (66%), тоді як в решті регіонів домінує негативне ставлення – від майже 70% на Півдні та Сході до понад 90% – в Центрі, на Півночі та Заході країни.

 

Позитивно ставляться до В.Путіна менше половини етнічних росіян та лише кожен десятий етнічний українець.

 

Відбулися різкі зміщення ідеологічних стереотипів: сьогодні респонденти, які позитивно оцінюють постать Петра І, вдвічі гірше ставляться до В.Путіна, ніж до Івана Мазепи. Лише чверть з них позитивно ставляться до В.Путіна, стільки ж – як і до С.Бандери.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я