На голову Економіка Поліція взялась за фірми-“прокладки”, через які з “Нафтогазу” корупціонери вивели мільярди гривень!

Поліція взялась за фірми-“прокладки”, через які з “Нафтогазу” корупціонери вивели мільярди гривень!

691
0

Головне слідче управління Національної поліції України отримало дозвіл на доступ і вилучення документів, у тому числі що містять банківську таємницю, компаній “ЕРУ Трейдинг”, “Нафтогаз Трейдинг” і “Газопостачальна компанія” Нафтогаз України “!

Про це йдеться в рішеннях, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Доступ отриманий в рамках розслідування кримінальної виробництва про заволодіння майном НАК “Нафтогаз України”. Слідчі вважають, що документи допоможуть встановити фактичний розмір завданих державі збитків. З’ясувалося, що дочірнє підприємство “Нафтогазу” “Газопостачальна компанія” Нафтогаз Трейдинг “продає газ приватним трейдерам за ціною нижче ринкової. В результаті структури державного” Нафтогазу “терплять багатомільярдні збитки, в той час як недержавні комерційні підприємства ЧОМУСЬ отримують такий же величезний прибуток!!!

Глава "Нафтогазу" Коболєв за рік "заробив" (ЗАБРАВ З НАРОДНОГО БЮДЖЕТУ!!!) 286,5 мільйона!!!

Корупційна схема виглядала так: спочатку одна дочірня компанія “Нафтогазу” “Нафтогаз Трейдинг” продає “ЕРУ Трейдинг” ресурс за заниженою ціною, а потім інша дочка “Нафтогазу” “Укртрансгаз” купує його ж, але вже за ринковою вартістю. В результаті через непотрібну прокладку у вигляді “ЕРУ Трейдинг” НАК держава втрачала близько 40 доларів на кожній тисячі кубометрів. При цьому в жовтні 2018 року НАК “Нафтогаз України” уклав з “Нафтогаз Трейдинг” рамковий договір купівлі-продажу природного газу на 85 мільярдів гривень. Таким чином, загальний обсяг розкрадань може скласти до 30 мільярдів гривень.

“ЕРУ Трейдинг”, один найбільших оптових постачальників на ринку газу України, в першу чергу для державного “Укртрансгазу”, безпосередньо пов’язаний з Андрієм Фаворова – нинішнім директором дивізіону “Інтегрований газовий бізнес” в НАК “Нафтогаз України” і тимчасово виконуючим обов’язки голови правління акціонерного товариства “Укргазвидобування”. Він є засновником “ЕРУ Трейдинг” і до лютого 2019 року було одним з її бенефіціарів. А нині займає високі пости в обох держкомпаніях, що поставляють ресурс “Нафтогаз Трейдинг”, через який і розкрадаються державні кошти.

Поліція веде розслідування кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 КК України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою. Санкція статті – до 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що головне слідче управління Національної поліції розслідує можливе розкрадання коштів посадовими особами Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” при реалізації газу за зниженими цінами за участю компанії “Еру Трейдинг”.

Суд дозволив слідчим отримати доступ до копій фінансово-господарських документів, що стосуються діяльності ТОВ “Еру Трейдинг”, ТОВ “Газопостачальна компанія” Нафтогаз України “, ТОВ” Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”, а також документів станом їх рахунком з 1 жовтня 2018 року .

“ЕРУ Трейдинг” спеціалізується на здійсненні трейдингових операцій з газом, вугіллям, електроенергією. Власниками компанії на паритетних засадах є колишній співробітник ДТЕК Ярослав Мудрий і громадянин США Дейл Веслі Пері.

До початку 2019 року совледельцем компанії також був Андрій Фаворов, який в листопаді 2018 року був призначений керівником газового бізнесу групи “Нафтогаз”.