На голову Новини Поки був в АТО, кімнату в гуртожитку забрали: чому захисники залишаються без...

Поки був в АТО, кімнату в гуртожитку забрали: чому захисники залишаються без даху над головою

165
0

Наразі допомогу таким військовим допомагають волонтери у спеціалізованому центрі в Харкові.

Бійців АТО, яким після з різних причин демобілізації нікуди податися, прихищають харківські волонтери, передає “5 канал“.

Харків’янину Миколі Заїці – шістдесят років. Воювати з бойовиками чоловік вирушив у перший рік війни. Служив у 57-й мотопіхотній бригаді. Після демобілізації повернувся додому. Проте виявилося, що зі службової кімнати в гуртожитку його виписали. Уже три місяці Микола Заїка мешкає у реабілітаційному центрі, який утримують волонтери.

“Поки був в АТО, кімнату в гуртожитку забрали. У дітей можна було б жити, але у них свої діти. Добре хоч, що волонтери допомогли. А так, я не знаю куди йти”, – каже демобілізований військовослужбовець ЗСУ Микола.

У сусідній кімнаті три тижні мешкає Олександр Родіонов. Військовий за фахом, 2012 року звільнився з армії. Проте з початком російської агресії на сході України одразу пішов у військкомат. Служив командиром бойового екіпажу 17-ї танкової бригади. Після травми – комісований, однак виявилося, що повертатися йому було нікуди.

“У мене було службове житло, але поки ти служиш – доти і живеш. Тут я живу, годують, останнє надходження – це я отримую виплати через безробіття”, – розповідає свою історію Олександр Родіонов.

Тимчасовий прилисток захисникам України надають харківські волонтери у реабілітаційному центрі. Функціонує він винятково за кошти благодійників. Нині у волонтерському центрі живуть четверо демобілізованих. За останній рік тимчасове житло тут отримували більше десяти бійців.

“Куди б ми не кинулися, що треба було зробити для людини – просять прописку. Ми дуже хочемо попросити владу якось звернути увагу на це питання, можливо, треба якийсь гуртожиток для колишніх військових”, – зазначає волонтер Ярина Чаговець.

Як місцеві чиновники пояснюють ситуацію та що вдіяти бійцям АТО, коли немає, де мешкати – дивіться у сюжеті:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я