На голову Новини Початок війни у 2014 році став несподіванкою лише для влади, – Скіпальський...

Початок війни у 2014 році став несподіванкою лише для влади, – Скіпальський (ВІДЕО)

88
0

Росія завжди розглядала Україну як свого васала. Напад на Україну у 2014 році був несподіванкою лише для політиків – військові експерти доповідали про сепаратистські рухи на Сході ще Кравчуку та Ющенкові.

Про це в ефірі програми «Огляд. Ексклюзив» на телеканалі ZIK розповів голова Спілки офіцерів, начальник Головного управління розвідки МО України(1992-1997 рр.) Олександр Скіпальський.

Гібридна війна – лише частина тиску, який Росія чинить Україні. Розв’язавши її, Кремль не лише хотів вирішити якісь свої тактичні інтереси.

«Росія розглядає, розглядала і буде розглядати Україну як свого васала, як територію, яка повинна перебувати у складі її імперії. Тому відбувається війна на міжнародній арені, війна фінансова та технологічна. Усі ці напрямки Україна витримує на собі», – наголошує Олександр Скіпальський.

Напад Росії на Україну у 2014 році був несподіванкою лише для політиків, а не для військових професіоналів. За словами спікера, у архівах є документ ще з 1992 року, у якому він, будучи начальником контррозвідки, доповідав керівництву про загрози сепаратизму на Донбасі і необхідності зміцнення військового контингенту на цих територіях.

«Вже Ющенкові ми також доповідали, що на Донбасі гуляє 10 тисяч бойовиків, а на курсах у Підмосков’ї готують представників так званих республік. Але реакції та правильної оцінки цьому ніхто не надав. Cлухати фахівців – боялися, бо вони битимуть по руках тих,хто руйнує державу», – розповів Скіпальський.

Ще у 2005 році, коли після перевиборів та перемоги Ющенка, відбувся перший сепаратистський з’їзд у Сєверодонецьку. Тоді проголошувалося створення так званої «Південно-східної республіки».

На думку експерта, якби учасників тих подій покарали належним чином, сьогоднішніх подій на Сході країни можна було б уникнути.

«До ворогів держави потрібно бути безпощадним. М’якотілість до ворогів приводить тебе до приреченості. Тут не може бути сентиментів. Це правило боротьби за суверенітет», – підкреслив Олександр Скіпальський.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я