Новини «Плівки Онищенка». Чим загрожує новий «касетний скандал» країні і особисто президенту

«Плівки Онищенка». Чим загрожує новий «касетний скандал» країні і особисто президенту

309
0

Фігурант трьох кримінальних справ нардеп Онищенко вкидає компромати на керманичів України і стверджує, що має чимало скандальних записів розмов з ними

Нардеп Олександр Онищенко, який наразі переховується від українського правосуддя за кордоном, продовжує тиражувати заяви про корумпованість влади.Він стверджує, що передав США «компромат» на президента України Петра Порошенка, наполягає, що займався для Порошенка «скупкою» голосів у Верховній Раді, проводив кампанію проти прем’єра Арсенія Яценюка, а частину своєї «фонотеки» передав ЗМІ, інформує nv.ua

Нагадаємо, нардепа підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в межах договорів про спільну діяльність з держкомпанією Укргазвидобування, в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. Також Служба безпеки України розпочала досудове розслідування щодо народного депутата Онищенка за фактом державної зради.

Та він встиг покинути Україну до того, як 5 липня 2016 року Верховна Рада зняла з нього депутатський імунітет, давши згоду на його кримінальне переслідування. За даними НАБУ, Онищенко володіє паспортом громадянина Греції. Джерела НВ зазначають, що саме це дає йому можливість вільно переміщатися Євросоюзом.

Сам Онищенко відкидає звинувачення. Натомість через ЗМІ розповсюджує компромати на керманичів України.

Скандальне інтерв’ю

Онищенко дав інтерв’ю виданню The Independent, в якому заявив, що у 2014 році, щоб стати кандидатом у народні депутати в обхід вимог законодавства, мусів заплатити 6 мільйонів доларів «високопоставленому посадовцю» (законодавство вимагає, щоб кандидат проживав в Україні протягом останніх п’яти років, а Онищенко у 2012 році не проживав в країні). Згодом, будучи вже депутатом, каже Онищенко в інтерв’ю, цей «високопоставлений посадовець» попросив його почати кампанію з дискредитації прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. На роботу виділялося щомісячно 3 млн доларів. Кошти, за його словами, йшли на підкупи, мітинги та ЗМІ.

Це активно обговорювали у парламенті у понеділок, 5 грудня, на Погоджувальній раді ВР. Зокрема депутат від БПП Ірина Луценко сказала, що стаття – проплачена, а видання Independent належить російському олігарху Олександру Лєбєдєву. Також вона заявила, що розмістити цей текст пропонувалося низці німецьких видань, однак ті відмовилися. Метою публікації  вона назвала бажання ворога, тобто Москви, розхитати ситуацію в Україні і добитися позачергових парламентських виборів, зокрема викликавши конфлікт між фракціями коаліції – БПП і НФ.

Натомість голова фракції Народний фронт Максим Бурбак акцентував увагу на загрозі політичної кризи і нагадав, що Онищенко зізнався в участі у замовній кампанії з дискредитації уряду Арсенія Яценюка.

«Ми знали, що це замовна кампанія, і багато разів про це заявляли. Та цього разу ми вимагаємо назвати прізвища тих, хто отримував кошти, хто був замовником цькування Арсенія Яценюка і його уряду, – сказав Бурбак. – Хто та з якою метою добивався його відставки».

Голова Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що його фракція вимагає розслідування заяв Онищенка та створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) з цього приводу. Він також закликав Раду розібратися у зв’язках Онищенка та Юлії Тимошенко.

«Коли колега Онищенко заявляє, що сімдесят депутатів парламенту беруть гроші щомісяця від 20 до 100 тисяч доларів, коли народний депутат Онищенко, корупціонер, заявляє, що голосування за генерального прокурора було за гроші, відставка голови Служби безпеки Наливайченка була за гроші і ціла низка інших законів голосувалися за гроші – ви хочете мені сказати, що ми маємо не звертати на це уваги?!» – заявив Ляшко.

Тим часом Юлія Тимошенко, лідер фракції Батьківщина, категорично заперечила співпрацю з Онищенком її особисто чи її партії: «Це просто чітка дискредитація нашої команди, яка спланована і яка ведеться», – сказала вона.

Диктофон у годиннику

Інтерв’ю в Independent – не єдина інформаційна граната від Онищенка. Так само через ЗМІ Онищенко розповідає про матеріали проти президента Порошенка. Він стверджує, що протягом року записував свої розмови з Порошенком на диктофон у наручному годиннику. І каже, що передав «докази» представникам США, які приїздили до нього в Європу.

«Ви почуєте голос гаранта, щоб всі ілюзії зникли про любов до держави та України, до народу. Я два роки щільно йшов з ним і добре його знаю», – заявив Онищенко УП.

У Порошенка спростували факт наявності таких плівок. В Адміністрації президента відзначили, що Онищенка з усім його «компроматом» чекають в Україні правоохоронні органи, зокрема Національне антикорупційне бюро України, Генпрокуратура, СБУ – з розпростертими обіймами.

Касетний скандал. Римейк

Онищенка вже порівнюють з майором Управління державної охорони Миколою Мельниченком, оприлюднення яким аудіозаписів з кабінету президента Леоніда Кучми восени 2000 року спричинило акцію протесту «Україна без Кучми». Чи загрожує Порошенкові імпічмент, а Раді – достроковий розпуск у випадку посилення скандалу навколо «плівок Онищенка», НВ запитало представників різних політичних сил парламенту.

 

Вадим Денисенко, народний депутат від БПП, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя:

– Я можу коментувати лише те, що бачив. Станом на зараз – це перша порція його так званих аудіозаписів. Перше і дуже важливе – цю тему розганяють росіяни і пул певних видань.

Тепер щодо змісту. Навіть якщо уявити, що ці плівки правдиві, то що ми з них дізналися? Лише що один з депутатів – колега Онищенка – сказав йому, що пропонується так звана угода зі слідством, яка передбачає, що ти виплачуєш суму грошей у бюджет, і людину, яка вважається НАБУ на сьогоднішній момент одним з керівників схеми, матір Онищенка, випускають під домашній арешт.

Це все що ми почули. Якщо в цьому ви вважаєте є велика політична корупція, – я з цим поки що погодитися не можу. Все інше я коментувати не можу. Все інше – це бла-бла-бла. Я розумію, що у вас є задача – почути про імпічмент. Я стараюся апелювати до фактів.

Сергій Пашинський, заступник голови фракції НФ, голова Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони:

– Модно говорити, що плану «Шатун», розробленого в Російській федерації, не існує. Він існує. Вони не могли нас побороти на фронті, намагаються в центрі Києва, як державу нас перемогти.

Щодо Онищенка, то нема компромату, а є заяви біглого злочинця. Він хоче набити собі ціну.

Він перебуває у Лондоні. А англійське правосуддя дуже специфічне. Ось йому треба з себе зробити жертву репресій. Розповісти, що його садять не за те, що він крав мільярдами і тут засипав всю нечисть хабарями, а що він – політично переслідувана особа.

Ніяких дострокових виборів поки не буде. Немає у цьому жодного сенсу. Коаліція, хай з величезними потугами, але тягне віз державного управління. Тому заспокійтеся самі та заспокоюйте ваших читачів. Відсоток патріотів у нашій державі набагато більший ніж розраховує Росія.

Єгор Соболєв, заступник голови фракції Самопоміч, голова Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції:

– Парламент має розслідувати злочини президента, якщо той їх вчиняє. Це питання не прогнозу, а нашого обов’язку.

Зрозуміло, президент буде блокувати це, використовуючи найбільшу фракцію у парламенті. Це заводитиме ситуацію у глухий кут, коли знову тільки вулиця, тільки нове повстання може виправити злочинну діяльність президента.

Я би хотів, щоб у президента знайшлося достатньо мудрості, далекоглядності не блокувати розслідування власних дій.

Сергій Власенко, народний депутат від фракції Батьківщина, голова Комітету ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування:

– Питання не у тому, що говорить Онищенко, а – що робить президент України. Переконаний, Порошенко напрацював уже на п’ять імпічментів. Він зайняв страусину позицію у питаннях своїх офшорів, довго мовчав, що мав бізнес-імперію в Росії, нічого не робить, щоб війна закінчилась, нічого не робить для реального проведення реформ.

Він попризначав на посади лояльних людей. Все як раніше. Лиш прізвища змінилися: був Янукович, став Порошенко, був Злочевський, став Кононенко. Якби він був європейським президентом, то вчинив би як посадовці Ісландії, Вірменії, низки інших країн, які після панамського скандалу пішли з посад.

Зараз намагаються відволікти увагу від того, що розповідає Онищенко. А ми що цього не знали?! Він говорить чітко, що працював на Порошенка, був в його команді, був довіреною особою, що він від Порошенка отримував готівкові кошти.

Імпічмент в класичному розумінні – не знаю чи відбудеться. У парламенті велика фракція імені президента, яка може блокувати  це питання.

Але Віктор Янукович теж думав, що вічний і царюватиме довго. Українська політика швидкоплинна, змінюється не лише за формою і за змістом. Можливо, президент впевнений у безкарності. Та даремно. За кожну негативну дію в житті настає колись відповідальність.

Сергій Тарута, народний депутат, позафракційний:

– Плівки Онищенка – це не рімейк, а нові інструменти. Думаю, інформація ще і ще виливатиметься в інформаційний простір. Українці дуже розчаровані у всьому. Народ ні у що не вірить, вважає, що усі крадуть, включно з президентом. Це не дозволяє людям об’єднуватися, і як це відбувається у Кореї, змінювати владу на краще. У парламенті ж сумнівно, що вивчатимуть ситуацію з інформацією.

З юридичної точки зору потрібно надати об’єктивним органам слідства носій інформації, на який Онищенко фіксував розмови. Якщо він надасть їх слідству, можна буде йти у суд та обвинувачувати президента у корупції, попередньо знявши з нього імунітет. І тоді – вибори, включно з парламентським. Правда, цей сценарій малоймовірний. У нас немає тих правоохоронних органів, які неупереджено провели б розслідування.

Скандал призведе до імпічменту, тільки ініційованого не українським народом, а з боку тих спецслужб, яким інформація передана, під впливом Заходу на події в Україні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я