Новини "Пивні" ліцензії для бізнесу: ВР зробила перший крок до скасування штрафів

"Пивні" ліцензії для бізнесу: ВР зробила перший крок до скасування штрафів

276
0

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2971-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання виробництва та обігу пива». За відповідне рішення проголосувало 230 нардепів. 

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2971-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання виробництва та обігу пива». За відповідне рішення проголосувало 230 нардепів. 

 

 

 

Цей документ був розроблений комітетом ВР з питань податкової та митної політики на базі урядового законопроекту №2971 та законопроекту №2971-1 (поданий нардепами Кондратюк О.К., Абдулліним О.Р., Черваковою О.В., Княжицьким М.І., Сюмар В.П., Геращенко І.В. та Подоляк І.І.).

У документі, зокрема, передбачено скасування штрафів у разі

– виробництва пива без наявності ліцензії – у розмірі 200 відсотків вартості виробленої продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менш 85000 гривень;
– зберігання пива – у розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень;
– оптової або роздрібної торгівлі пива – у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень;
– неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) пива, – у розмірі 17000 гривень.

Крім того, законопроект №2971-д передбачає внесення змін до

– закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в частині скасування для пивоварної галузі:
атестації виробництва;
сертифікації та підтвердження відповідності продукції;
ліцензування виробництва;
регулювання Кабміном мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін;
державне регулювання нормування втрат при виробництві;
внесення місць зберігання продукції до Єдиного державного реєстру;
єдиних із алкогольними напоями вимог до маркування продукції;

– закону України «Про рекламу» в частині уточнення умов здійснення рекламування різних категорій алкогольної продукції, встановлення заборони на розповсюдження реклами про проведення розважальних заходів, конкурсів, лотерей, розіграшів призів, якщо умовою надання права участі у таких заходах є придбання та/або споживання алкогольних напоїв.

 

«Загалом, цей законопроект розроблений з метою створення правових умов для прозорої та ефективної діяльності виробників пивоварної продукції шляхом зменшення надмірного регуляторного навантаження, не пов’язаного зі збільшенням податкових надходжень від галузі», – констатували в податково-митному комітеті ВР.

 

Додамо, що в законопроекті №2971-1 серед іншого пропонувалося заборонити продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових на території автозаправних станцій та на відстані менш ніж 100 метрів від загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, у торгових приміщеннях (будівлях) з площею менше 20 кв. м. Також пропонувалося заборонити продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, крім як на розлив для споживання на місці (у ресторанах, кафе, барах, інших закладах, що мають статус суб`єктів господарювання громадського харчування), з 22 години вечора по 7 годину ранку.

 

Також нагадаємо, що 28 грудня 2014 року Верховною Радою був прийнятий закон №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)», яким передбачається з 1 липня 2015 року прирівняти регулювання виробництва та обігу пива до регулювання виробництва інших алкогольних напоїв. Прирівнювання регулювання обігу пива до обігу алкогольних напоїв створює велику кількість додаткових обмежень та необхідність отримання значної кількості дозвільних документів.

 

Зокрема, з 1 липня 2015 року підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.Такі вимоги встановлені внесеними змінами до чинного законодавства. Із 1 липня до алкогольних напоїв належатимуть продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів із вмістом спирту етилового понад 0,5% об’ємних одиниць, які зазначені, зокрема, у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД. З цієї ж дати пиво — насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5% об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203.

 

При цьому виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється суб’єктами господарювання незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії. Імпорт, експорт і оптова торгівля, зокрема, алкогольними напоями, можуть здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.

 

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Джерело: finbalance.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я