На голову Новини Під Вінницьким СІЗО вимагали визнати Юрія Хорта політичним в’язнем та припинити політичне...

Під Вінницьким СІЗО вимагали визнати Юрія Хорта політичним в’язнем та припинити політичне переслідування вінницьких патріотів.

149
0

Близько сотні людей зібрались під СІЗО аби висловити свій протест проти ув’язнення Юрія Хорта. 

Близько сотні людей зібрались під СІЗО аби висловити свій протест проти ув’язнення Юрія Хорта. 

 

 

Основними вимогами активістів стало:

– звільнення політв’язня Юрія "Хорта" Павленка з СІЗО;

– припинення політичних репресій у Вінниці;

– покарання замовників і організаторів побиття активістів Майдану 6 грудня 2014 року;

– відставка губернатора Олійника А., начальника УМВС у Вінницькій області Моренця І., прокурора області Соколового В., та притягнення їх до відповідальності

 

Нагадаємо, 6 грудня сталася невдала спроба захоплення влади в області зграєю депутатів-реваншистів на чолі з губернатором Олійником. Змова ригів і шоколадників, як їх охрестили в народі, була спрямована на усунення голови облради С. Свитка, делегованого на цю посаду Вінницьким Майданом, і на торжество корупціонерів-реваншистів. Їх охороняла міліція і тітушки, які не впускали громадських активістів в приміщення облради, хоча напередодні таке право активістам гарантувалося. В результаті віроломство змовників спричинило стички під будівлею і силове входженння майданівців до сесійної зали облради.

 

8 грудня було безпідставно затримано одного з лідерів – Юрія Хорта. За його словами, міліціянти були в цивільному одязі, не представилися і не пояснювали причини затримання, схопивши і заштовхавши його до авто, і після чого доставили до міліції.

 

В той же день на закритому суді йому було обрано запобіжний захід – утримання під вартою. Причому ухвалу виніс суддя Сергій Клапоущак, той самий, який ув’язнив активіста Віктора Цебрика в січні минулого року.

 

На даний час Хорт перебуває в СІЗО, інший учасник подій 6 грудня – Юрій-Януарій Шостак – у розшуку. Близько 400 активістів викликано на допити. Так Вінницький клан на чолі з П.Порошенком мститься майданівцям.

 

Шестеро народних депутатів( Ірина Суслова, Юрій Дерев’янко, Дмитро Ярош, Ігор Луценко, Юрій Левченко, Сергій Мельничук) висловили готовність взяти Юрія "Хорта" Павленка на поруки. Попри це Апеляційний суд відхилив їх клопотання. Причина у тому, що Вінницькі суди повністю контрольовані місцевим кланом. І їх ненависть до Хорта зумовлена не тільки його боротьбою проти вінницької мафії, яка дісталася уже верхніх ешелонів влади в Україні. Річ у тому, що під час подій 6 грудня Хорт виніс з кабінету губернатора і привселюдно розірвав під схвальні вигуки активістів портрет Петра Порошенка. Як він сам пояснив: "За свідоме недотримання передвиборчих обіцянок, здачу національних інтересів в обмін на власну вигоду, і нівелювання здобутків Революції Гідності"."

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я