На голову Економіка Під Верховною Радою проходить одразу 4 мітинги!

Під Верховною Радою проходить одразу 4 мітинги!

258
0

17 грудня 2019 під Верховною Радою відбуваються одночасно чотири акції протесту, в яких беруть участь кілька тисяч осіб.

 

Зокрема, мітингують проти відкриття ринку землі. Люди продовжують підходити до парламенту колонами від метро “Арсенальна”. Їх супроводжують правоохоронці з собаками та поліція діалогу.
 

Також поліцейські стоять групами по кілька осіб через певні проміжки аж до площі Слави.  Рух транспорту у напрямку ВР обмежили правоохоронці.

 

Мітингарі тримають плакати “Продаж землі – зрада України”, “Руки геть від державних земель”. 

Під Верховною Радою сталися сутички під час мітингу проти ухвалення закону про ринок землі.

Представники націоналістичної організації “Нацкорпус” хотіли встановити намети перед будівлею парламенту.

Поліцейські спецпризначення запитали, чи є у них дозвіл на це. У результаті сталися сутички протестувальників з правоохоронцями… Представники “Нацкорпусу” облили поліцейських зеленкою, а ті у свою чергу використали сльозогінний газ.

У сутичках постраждали двоє журналістів – Вікторія Рощина та оператор Олексій Нікулін. Їх забризкали сльозогінним газом.

Також у журналістки з рук вибили телефон, коли вона фільмувала бійку.

Крім того, на площі Конституції кілька сотень людей із прапорами організації “АвтоЄвроСила” вимагають від депутатів спростити систему розмитнення автомобілів на реєстрації країн ЄС. Після мітингу біля Верховної Ради вони мають намір пройти колоною до будівлі Кабінету Міністрів, розташованої поблизу на вулиці Грушевського.

Також під стінами Ради присутні противники законопроекту №0931, який передбачає приведення до європейських стандартів законодавства у сфері протидії дискримінації. Вони називають себе захисниками традиційних цінностей і тримають у руках плакати з вимогою припинити знищення свободи віросповідання, а також введення гендерної теорії в систему освіти.

 

Члени Федерації профспілок України прийшли підтримати законопроєкти Трудового кодексу України №2410, Кодексу України про працю №2410-1.

Вони вимагають не допустити тотальну приватизацію державних підприємств зі знищенням робочих місць, виступають проти руйнування наявної системи соціального захисту і за збереження соціальних стандартів.

Автомобільний рух на вулиці Грушевського від Кріпосного провулка до вулиці Садової перекрито. Також перекрито рух на вулиці Шовковичній на ділянці від Інститутської до Грушевського.

 

Поліція Києва повідомляє, що правоохоронці заступили на посилене чергування.

До охорони громадського порядку в урядовому кварталі залучені поліцейські, нацгвардійці, співробітники ДСНС, кінологи, вибухотехніки та поліція діалогу.

 

Правоохоронці закликають організаторів та учасників заходів дотримуватися закону, не порушувати громадський порядок та сприяти поліцейським у виконання ними службових обов’язків.

Передісторія:

  • 2 вересня президент Володимир Зеленський доручив скасувати мораторій на продаж землі.
  • 13 листопада Верховна Рада у першому читанні проголосувала за проєкт закону №2178-10 від “Слуги народу” щодо продажу сільськогосподарської землі.
  • Президент Володимир Зеленський запевнив, що іноземці та іноземні компанії отримають змогу купувати українську землю лише за результатами всеукраїнського референдуму.
  • Лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія сумнівається, що до Нового року Верховна Рада прийме законопроєкт про запуск ринку землі сільськогосподарського призначення, бо до нього подали до 4 500 правок.