Новини Під слідством та підозрою: чиновники з оточення Порошенка, які справи ?

Під слідством та підозрою: чиновники з оточення Порошенка, які справи ?

1006
0
Під слідством та підозрою: чиновники з оточення Порошенка, яким «шиють справи»
Фігурант більше 10 кримінальних проваджень Петро Порошенко – далеко не єдиний представник колишньої влади, законність рішень якого оскаржує влада діюча.

Команда Володимира Зеленського називає це неупередженою роботою правоохоронної системи у правовій державі та боротьбою з корупцією. Частина західних партнерів нашої країни – іншої думки. Вони говорять про вибіркове правосуддя та політичне переслідування попередників.

Сьогодні в полі пильного зору правоохоронців – екс-топ-чиновники урядових структур, яких різною мірою об’єднує спільне політичне минуле і близькість до п’ятого президента. Хто вони та що їм інкримінують – розбираємося у спецтемі.

Володимир Омелян, підозра в незаконних діях зі збитком для бюджету.Омелян насмешил украинцев перепиской с мамой: «Я стараюсь». Politeka

Національне Антикорупційне Бюро підозрює колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна в діях, що призвели до втрат державного бюджету в особливо великих розмірах – 30,4 млн гривень. 19 червня колишньому чиновнику пред’явили підозру за статтею ст. 211 ч. 2 Кримінального кодексу України.

У чому звинувачують Омеляна

Справа НАБУ ґрунтується на тому, що в грудні 2017 року Омелян видав наказ про зниження більшості портових зборів на 20%. Так як один з цих зборів (адміністративний) є прибутковою частиною держбюджету, міністр не мав законних підстав його міняти. Подібні зміни може приймати тільки Верховна Рада.

В результаті наказу, за підсумками 2018 року, державна казна недоотримала 30,4 млн гривень (замість 203,5 млн – 173,1 млн грн).

Позиція екс-міністра

Свою провину екс-міністр не визнає. Він вважає підозру політично мотивованою. І пояснює, що зниження портових зборів було колегіальним рішенням Кабміну та робилося з метою збільшити товарний і вантажопотік:«Завдяки цьому зниженню морська галузь продемонструвала в 2018-19 рр зростання більш, ніж на 20%, і зростає до сих пір, незважаючи на кризу»

12 червня в будинку Омеляна пройшли обшуки ДБР, за словами якого дії правоохоронців пов’язані з іншою справою, де екс-чиновник не фігурує.

Юрій Гримчак, підозра у хабарництві та шахрайстві.Затримання Гримчака - всі новини, подробиці - взятка - Юрій ...

Екс-заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака затримали 14 серпня 2019 року за підозрою у хабарництві. 22 травня 2020 Спеціалізована Антикорупційна Прокуратура передала справу колишнього чиновника до суду.

Версія звинувачення

Згідно з обвинувальним актом, Гримчак постане перед правосуддям за звинуваченням у шахрайстві (ч.4 ст.190) та підбурюванні до закінченого замаху на дачу хабара (ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.3 ст.369; ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.4 ст.369). Разом з Юрієм Гримчаком під суд піде його помічник Ігор Овдієнко.

За версією САП, екс-чиновник пообіцяв за хабар в розмірі 1 млн доларів США «вирішити питання» для приватного підприємця щодо отримання дозвільної документації на будівництво в охоронній частині міста Києва. Ці гроші повинні були піти на підкуп інших чиновників з Міністерства культури, Міністерства юстиції, КМДА та Українського держінституту культурної спадщини.

Згідно ще з одним епізодом, Гримчак підозрюється у лобіюванні судового рішення на користь цього ж приватного підприємства для стягнення боргу з його контрагента. «Гонорар» за послуги повинен був скласти 100 тисяч доларів США. Екс-чиновник збирався звернутися до заступника Генерального прокурора з метою тиску на суддів Касаційного цивільного суду.

Слідство вважає, що першу частину хабара в розмірі 50 тис доларів США Гримчак та Овдієнко поділили між собою. Під час передачі другої частини суми – 480 тис доларів США – їх затримали.

1 червня 2020 року у Вищому Антикорупційному Суді пройшло перше засідання з розгляду обвинувального акта по суті.

Сергій Пашинський, тяжкі тілесні ушкодження.Чоловік, у якого стріляв нардеп Сергій Пашинський, отримав підозру ...

28 квітня Державне бюро розслідувань повідомило про завершення розслідування кримінальної справи проти депутата Верховної Ради V-VIII скликань Сергія Пашинського. Його звинувачують у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень людині (ст.121, ч.1 КК).«Досудовим розслідуванням встановлено, що 31 грудня 2016 року під час конфлікту між громадянином і народним депутатом, останній застосував власну вогнепальну зброю (пістолет марки Glock 19) шляхом здійснення пострілу в ногу потерпілого. В результаті протиправних дій народного обранця громадянин отримав вогнепальний осколковий перелом стегнової кістки лівої ноги, що в підсумку призвело до настання інвалідності і, згідно з висновком судово-медичної експертизи, є тяжким тілесним ушкодженням»

— прес-служба ДБР

В даний момент адвокати Пашинського вивчають матеріали кримінального провадження, після чого його буде направлено до суду. Якщо звинувачення доведе провину колишнього народного депутата, йому загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі. Сам підозрюваний перебуває під домашнім арештом. Свою вину заперечує.

У серпні 2017 року справу було закрито через відсутність складу злочину. Тоді ГПУ вирішила, що політик діяв в рамках самооборони. Після приходу Зеленського до влади процес реанімували за ініціативою колишнього адвоката Януковича Андрія Портнова. У вересні 2019 розслідування було відновлено. Захист Сергій Пашинського вбачає в цьому політичне переслідування.

Також Сергій Пашинський проходить у справах, пов’язаних із незаконними схемами в структурах «Укроборонпрому».

Максим Микитась, розкрадання майна Нацгвардії.Суд отправил под арест Микитася - Korrespondent.net

Про затримання народного депутата VIII скликання Максима Микитася стало відомо 22 жовтня 2019. Політик підозрюється у розкраданні коштів і незаконних схемах привласнення квартир, призначених для службовців Національної Гвардії. Мова про 81,6 млн грн, привласнених в результаті незаконного обміну житла для нацгвардійців.«Слідство встановило, що Микитась, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екс-командувачем Нацгвардії, генеральним директором компанії-забудовника, приватним оцінювачем та іншими особами, організував корупційну схему із заволодінням нерухомістю Національної Гвардії України»

Ще в 2000-х роках керівництво тодішнього Головного управління внутрішніх військ МВС, нині – Нацгвардії, і забудовник підписали договір про передачу земельної ділянки на Печерську площею близько 1 га під житлову споруду. Ділянка – територія колишньої військової частини. Згідно з угодою, Нацгвардія повинна була отримати 50 квартир і 30 паркомісць у зведеному житловому комплексі на Печерську.

Однак, в 2016-2017 рр. сторони змінили умови договору, уклавши додаткові угоди. За ними Нацгвардія відмовилася від цього майна в обмін на квартири на околиці столиці, в районі станції метро «Червоний хутір». «Навар» на обміні квартир склав понад 81 млн грн, вважають в САП.

29 квітня Офіс президента опублікував повідомлення, згідно з яким Вищий Антикорупційний суд стягнув на користь держави 30 млн грн застави з Микитася, підозрюваного НАБУ в організації корупційної схеми по заволодінню квартирами Нацгвардії.

***Це всього лише короткий список фігурантів кримінальних розслідувань нинішньої влади, що дійшли до суду. У будь-якому випадку, якщо вина переслідуваних екс-чиновників буде доведена, закономірно очікувати справедливих судових вердиктів. Без політичного забарвлення.

Доля багатьох антикорупційних справ, які голосно анонсували в 2019 році за участю Ігоря Кононенка, Олега Гладковського, Юрія Бровченка, Валерії Гонтаревої, Бориса Ложкіна, Олексія Філатова і ко на сьогоднішній момент не відома.

Слідчі органи посилаються на таємницю досудового слідства, процесуальні тонкощі, або закриття справ через відсутність складу злочинів. Чи побачить суспільство неупереджені розслідування і судові процеси там, де склад присутній – питання відкрите.

З одного боку, у команди Зеленського є бажання боротися з корупцією. Але в практичній площині воно виливається у переслідування виключно колишніх чиновників. Такий підхід не викликав би сумнівів в суспільстві та нарікань з боку Заходу, якби в команді самого президента не спалахували б корупційні скандали.

Джерело

#влада #ДБР #НАБУ #порошенко #корупція