На голову Новини Під Конституційним судом активісти мітингують на захист люстрації!

Під Конституційним судом активісти мітингують на захист люстрації!

157
0

Під Конституційним судом відбувається протест проти скасування закону “Про очищення влади”! Акція відбувається саме 4 липня, коли суд має розглядати конституційність закону за подання колишніх непокараних регіоналів з проросійського Оппоблоку!… 

Більшість організацій прийшли під суд з партійними прапорами, крім “Голосу”, який чомусь закликав не приносити символіку. Через це між Вакарчуком та представниками націоналістів сталась суперечка…

“Об’єднані націоналісти пікетують Конституційний суд, де розглядається питання відміни закону про люстрацію. Скасування люстрації відкриває можливість проросійським реваншистам, регіоналам часів Януковича безперешкодно повертатися до влади. Ми не допустимо скасування закону про люстрацію, реваншу не буде!”, – написав у соцмережі Роман Чернишев.

Конституційний суду у четвер 4 липня не прийме остаточне рішення щодо конституційності закону “Про очищення влади”.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала нардеп Вікторія Сюмар:

“Ми зустрілися з головою Конституційного суду Наталею Шапталою. Донесли настрої, які є сьогодні у людей щодо можливого скасування декомунізації і люстрації. Ключове – розгляд цих питань буде по обіді, і, як нас запевнили, проміжним, без остаточного рішення. Оскільки частина суддів відсутня”, – написала вона.

Вона висловила думку, що люстрацію хочуть скасувати до формування нового уряду, “аби посадити туди люстрованих чиновників часів Януковича-Азарова”.

Нагадаємо:

  • 3 липня кілька політсил і громадські активісти оголосили про акцію на захист закону про люстрацію.
  • Закон “Про очищення влади” Верховна Рада ухвалила після Революіції гідності, у вересні 2014 року. Він забороняє до 2024 року обіймати певні владні посади, окрім виборних, особам, які сприяли узурпації влади екс-президентом Вікторем Януковичем.
  • У 2015 році 47 народних депутатів від “Опозиційного блоку” поскаржились до Конституційного суду на закон про люстрацію. Також кілька подань щодо закон до КС направив Верховний Суд.
  • Перед другим туром президентських виборів журналісти повідомляли, що тодішній радник у штабі Володимира Зеленського Андрій Богдан, призначений пізніше главою Адміністрації президента, потрапляє під люстрацію і мав таємну зустріч з главою КС.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я