П’ятниця, 20 Травня, 2022
На голову БЛАГОдійність Під час пандемії 10 найбагатших людей світу заробили стільки, що цього вистачить...

Під час пандемії 10 найбагатших людей світу заробили стільки, що цього вистачить на вакцинацію всіх людей від COVID-19.

278
0
Коронавирус, Covid, Медицина, ТаблеткиДесять найбагатших людей світу під час пандемії коронавірусу загалом заробили 540 мільярдів доларів. Цього більш ніж достатньо, щоб урятувати від бідності всіх, хто в неї потрапив через COVID-19, і для вакцинації всього населення світу.

Про це йдеться у звіті «Вірус нерівності», який підготувала британська неурядова організація Oxfam.

За підрахунками авторів звіту, статки всіх мільярдерів протягом 18 березня — 31 грудня 2020 року зросли на 3,9 трильйона доларів і тепер становлять 11,95 трильйона доларів. Це приблизно стільки ж, скільки витратили всі країни «Великої двадцятки» на боротьбу з пандемією.

Водночас 10 найбагатших людей світу — серед них засновник Amazon Джеф Безос, засновник Tesla Ілон Маск і засновник Facebook Марк Цукерберг — заробили за згаданий період ще 540 мільярдів доларів.

Доходів одного лише Безоса станом на вересень 2020-го вистачило б, щоб виплатити кожному із 876 тисяч працівників Amazon премію в розміні 105 тисяч доларів — і при цьому бізнесмен залишився б таким же багатим, як і до пандемії.

У звіті також зазначається, що 1000 найбагатших людей світу — частина з яких також зазнала збитків через пандемію — змогла відновити свої статки вже за дев’ять місяців, тоді як для найбідніших людей на це можуть піти десятиліття.

Хіба багаті люди не витрачають свої статки на благодійність?

Принаймні деякі з них — так. У 2020 році про значні благодійні внески оголошувала порівняно велика кількість знаменитостей. Більшість цих коштів спрямовувалися саме на допомогу в боротьбі з пандемією коронавірусу.

Так, співзасновник Twitter Джек Дорсі оголосив про пожертвування мільярда доларів на боротьбу з COVID-19 — це майже чверть усіх його статків (3,9 мільярда доларів). А фонд Білла та Мелінди Гейтсів пожертвував 305 мільйонів доларів на розробку вакцини й методів лікування коронавірусної хвороби.

У грудні 2020-го мільярдерка Маккензі Скотт — колишня дружина найбагатшого чоловіка світу Джефа Безоса — заявила, що віддала на благодійність понад 4,1 мільярда доларів. Гроші пішли на допомогу американцям, постраждалим від епідемії COVID-19.

Не всі великі пожертви були пов’язані з COVID-19: Марк Цукерберг і його дружина Прісцилла Чан віддали 300 мільйонів доларів організаціям, які опікувалися проведенням виборів у США. А легенда баскетболу Майкл Джордан оголосив, що пожертвує 100 мільйонів доларів організаціям, які підтримують рух «Black Lives Matter» і боротьбу з нерівністю.

А втім, в Oxfam стверджують, що уряди мають збільшити податки з багатих, щоб направити частину їхнього багатства на боротьбу з нерівністю й пандемією. При цьому ще в липні 2020 року кількадесят мільйонерів самі попросили про це.

Джерело

#влада #мільйонери #пандемія #пожертви