Новини Пенсія вінничан залежатиме від року їх народження?

Пенсія вінничан залежатиме від року їх народження?

468
0

Ви не встигли до 1 січня 2011 року (або до запровадження пенсійної реформи) вийти на пенсію – тоді начувайтеся! Уряд та парламент готують для вас новорічний подарунок у вигляді змін до пенсійного законодавства. 13 грудня у Верховній Раді зареєстрували законопроект №7455 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Він набагато жорсткіший за попередній варіант змін, а в дію мав би вступити вже з 1 січня 2011 року.

 

Ви не встигли до 1 січня 2011 року (або до запровадження пенсійної реформи) вийти на пенсію – тоді начувайтеся! Уряд та парламент готують для вас новорічний подарунок у вигляді змін до пенсійного законодавства. 13 грудня у Верховній Раді зареєстрували законопроект №7455 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Він набагато жорсткіший за попередній варіант змін, а в дію мав би вступити вже з 1 січня 2011 року.

 

Урядовий Дід Мороз нарешті виконає мрію багатьох українських жінок – виходити на пенсію в 60 років. Щоправда ця норма вповні торкнеться лише тих, кому пощастило народжуватися з другого півріччя 1960-го року (див. таблицю).

 

 

 

 

 

Ті ж, хто побачив світ до 31 січня 1956 року, такого подарунку не отримають. Довше на п’ять років зможуть працювати представники прекрасної половини українського людства і на державній службі.

 

А ось за пенсіями нам пропонують не поспішати. Працівникам окремих категорій посад і професій, які виходять «раніше на пенсію» (до досягнення 60-річного віку) її не виплачуватимуть, якщо вони продовжуватимуть працювати. Наприклад, вийшов на пенсію в 40 років, а отримав її лише в 60. Найбільше новорічний подарунок може запам’ятатися військовим «відставникам» та міліціонерам. Проте, пенсіонери «непенсійного» віку мають можливість стрибнути в останній «вагон» і влаштуватися на роботу до 1 січня. Тоді разом із зарплатнею ви отримуватимете і пенсію. Військовим же дехто радить вчасно звільнитися у "запас".

– Якщо запропоновані зміни до пенсійного законодавства приймуть, то наша армія буде переможена без жодного пострілу, – каже офіцер регіонального медіа-центру Міністерства оборони Юрій Ігнат. – Армію швидше за все залишать не тільки кращі фахівці, але й молоді лейтенанти.

 

На мінімальну пенсію зможуть сподіватися лише ті громадяни, які мають офіційний трудовий стаж: 35 років – чоловіки, і 30 років – жінки.

Вони можуть отримувати і більшу суму, якщо свого часу за них вносили відповідні суми у накопичувальний фонд або вони отримували офіційно високу заробітну плату. Але враховуючи кількість офіційно неоформлених на роботу наших громадян, а також мінімальні відрахування у тих, кого все-таки зареєстрували на робочому місці, весела старість чекає багатьох українців. А ще є мільйони працюючих неофіційно за кордоном.

 

Все ж, якщо вам на 1 січня не виповнилося 35 років, то уряд дає вам можливість збільшити свою мінімальну пенсію, дозволивши платити внески у спеціальний фонд. Якщо ж ви вже старенькі і вам більше 35, такої можливості у вас не буде. Підстава така, що ви просто не встигнете за якихось 25 років назбирати собі на надбавку до пенсії. Зате за кожний рік, що понад 35-річний стаж, вам обіцяють надбавляти по 1% від розміру пенсії. Повірте, хтось таки доживе.

Але не радійте передчасно, є і сумні пропозиції. Уряд хоче обмежити максимальний розмір пенсії. Якщо ви вийдете на пенсію після 1 січня, вам, наприклад, не зможуть нарахувати пенсію у розмірі 50 тисяч гривень. Її сума не зможе перевищувати дванадцяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, тобто понад 8808 гривень. Державні службовці – не виняток.

 

На час написання статті уряд відкликав проект на доопрацювання. Тому приймуть згадані зміни до законодавства за кілька днів чи у лютому, достеменно не відомо. Мабуть щось усе-таки підкорегують. Але сподіватися на суттєві зміни не варто. Масові протести на пенсійному майдані уявити важко – для нинішніх пенсіонерів майже нічого не зміниться (окрім цін), а молодь намагається хоч якось вижити сьогодні. На думку Віктора Януковича пенсійна реформа в Україні буде «дуже важкою». Про це він заявив тиждень тому на бізнес-форумі у Ризі. За його словами, відповідний законопроект вже підготовлений, порядок і терміни реалізації пенсійної реформи визначені. Щоправда текст проекту змін, на сайті парламенту недоступний, тому для написання цієї статті ми використовували текст, розміщений на сайті www.zakonoproekt.org.ua.

 

Обговорюючи це питання, варто пам’ятати, що середній вік українця – 68 років (у чоловіків – 62). В Японії та США чоловіки і жінки живуть після виходу на пенсію в середньому ще 12 років, а у Франції – 18. Усе це Міжнародний валютний фонд, який обіцяє черговий транш Україні у вдячність за жорстку пенсійну реформу, не врахував. Ось і виходить, що працюватимуть більшість українських жінок практично до самої смерті, а чоловіки і після неї.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я