На голову Новини Пенсійна реформа від Мінфіну: до пенсії треба буде не дожити, а доробитися

Пенсійна реформа від Мінфіну: до пенсії треба буде не дожити, а доробитися

122
0

Міністерство фінансів України у роботі над реформою пенсійної системи відмовляється від ідеї підвищення пенсійного віку. 

Як зазначив на прес-конференції голова міністерства Олександр Данилюк, реформа полягатиме у тому, що вихід на пенсію відбуватиметься за досягнення певної відмітки у трудовому стажі, а не віці, передає “ZIK

«Ми зараз опрацьовуємо з МВФ модель пенсійної реформи, яка не вимагає збільшення пенсійного віку. Є інші інструменти, більш справедливі», – сказав він.

За словами міністра, ключовий елемент у цьому – трудовий стаж, який є найбільш об’єктивною мірою того, чи заслужив громадянин на пенсію. «Тобто людина працювала, сплачувала внески, то це основний індикатор. Маєш достатньо стажу – виходиш на пенсію. Простого збільшення пенсійного віку не буде, ми вважаємо це неправильним», – підкреслив він.

Проект пенсійної реформи Мінфіну зараз знаходиться на доопрацюванні. Як зазначив Данилюк, проект його відомства не суперечить вимогам Міжнародного валютного фонду. «В меморандумі з МВФ немає прямої вимоги щодо підвищення пенсійного віку», – зазначив він.

Данилюк також додав, що в роботі над моделлю пенсійної системи для України приймає участь не тільки МВФ, а й Світовий банк. «У них є експертиза. Вони розуміють, що працює, а що ні. Але врешті-решт це буде наше рішення», – переконаний міністр.

Раніше Данилюк повідомляв, що пріоритетами державного бюджету України на 2017 рік є освіта, медицина і соціальний захист. Також він розкритикував роботу Державної фіскальної служби України. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я