На голову Новини ПАРЄ критикує закон про “партійну диктатуру”

ПАРЄ критикує закон про “партійну диктатуру”

142
0

Доповідачі ПАРЄ розкритикували зміни до закону про вибори народних депутатів України і попросили Венеціанську комісію оцінити його на відповідність демократичним стандартам.

Виключення кандидатів у народні депутати з виборчих списків партії після виборів суперечить європейським стандартам. Такого висновку дійшли доповідачі моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з питань України Аксель Фішер (Німеччина) та Хорді Шукла (Іспанія). Про це йдеться у повідомленні прес-служби ПАРЄ, розісланій у понеділок, 14 березня, пише dw

Свій висновок доповідачі зробили, розглянувши зміни до закону України “Про вибори народних депутатів України” щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі.

На прохання доповідачів, моніторинговий комітет ПАРЄ надіслав цей документ до Венеціанської комісії – групи незалежних юридичних експертів Ради Європи – з проханням надати свій висновок з цього приводу. “Ми сподіваємося, що рекомендації та коментарі Венеціанської комісії будуть повністю враховані Верховної Радою”, – говорять доповідачі ПАРЄ.

Зміни до закону про вибори до парламенту набрали чинності наприкінці лютого. Вони передбачають, що партія може виключити зі свого списку будь-якого кандидата в депутати, який за підсумками виборів вважається необраним, в будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним. Українські журналісти та експерти назвали цей документ “законом про партійну диктатуру”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я