На голову Новини Партія Пенсіонерів України вимагає провести індексацію мінімальної пенсії.

Партія Пенсіонерів України вимагає провести індексацію мінімальної пенсії.

59
0

Питання індексації пенсії врегульовано Законом України “Про індексацію грошових доходів населення” (далі – Закон) та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (зі змінами).

Сам механізм індексації має передбачати часткове або повне відшкодовування подорожчання споживчих товарів і послуг, зокрема, для такої категорії осіб як пенсіонери.
На сьогоднішній день цей механізм з поставленою задачою не справляється.
Відповідно до чинного законодавства України індексації підлягає пенсія осіб, які не працюють.
При цьому, в Законі визначено, що індексуватися має не лише основний розмір пенсії, який визначено індивідуально для кожної особи з її набутого страхового стажу і отримуваної заробітної плати, а й пенсія з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії (наприклад, доплата за понаднормовий стаж, підвищення інвалідам війни, дітям війни, додаткова пенсія за шкоду, заподіяна здоров’ю).
Водночас законодавцем ця норма суттєво звужена, оскільки передбачено, що пенсії непрацюючих пенсіонерів індексуються у межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (з 01.11.2013 такий прожитковий мінімум складає 949 грн.). Тобто, якщо розмір пенсії особи (з урахуванням надбавок, підвищень) складає 1700 грн. чи 2400 грн., розмір індексації визначається, виходячи із суми 949 грн.
Для непрацюючих осіб, які отримують мінімальні пенсії, залишається невирішеною найважливіша проблема сьогодення – індексація пенсії їм не проводиться.
Враховуючи викладене, пропонуємо визначити об’єктом індексації основний розмір пенсії (обчислений із заробітку та з урахуванням страхового стажу особи), до якого включити, зокрема, доплату за відпрацьований понаднормовий стаж (нині більше ніж 30 років для жінок та 35 – для чоловіків), але не менше розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
При цьому, запровадити індексацію пенсій, призначених в мінімальному розмірі, в межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
ЗВЕРТАЄМОСЬ ДО ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ПІДТРИМАТИ НАШІ ВИМОГИ ЗАБЕЗПЕЧИТИ УКРАЇНСЬКИМ ПЕНСІОНЕРАМ ІНДЕКСАЦІЮ ПЕНСІЙ.

Голова Партії Пенсіонерів України
Кукуріка М.М.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я