На голову Новини Паперовий маразм вінницького ЖЕКу

Паперовий маразм вінницького ЖЕКу

175
0

Зношені до межі комунікаційні мережі завдають стільки прикрощів та неподобств, що інколи ми з вами згодні віддати останні заощадження аби тільки зробити наші оселі більш-менш придатними до життя. Нажаль, цим не рідко користуються комунальні структури, перекладають на людей свої безпосередні обов’язки з ремонтування та підтримки в належному стані житлового фонду. Та найбільш брутальними є випадки коли зроблений громадянами власним силами невідкладний ремонт комунікаційних систем не враховується в їх комунальну платню, яка, до речі, в Вінниці і так є однією з найбільших в державі.
 

Зношені до межі комунікаційні мережі завдають стільки прикрощів та неподобств, що інколи ми з вами згодні віддати останні заощадження аби тільки зробити наші оселі більш-менш придатними до життя.

Нажаль, цим не рідко користуються комунальні структури, перекладають на людей свої безпосередні обов’язки з ремонтування та підтримки в належному стані житлового фонду. Та найбільш брутальними є випадки коли зроблений громадянами власним силами невідкладний ремонт комунікаційних систем не враховується в їх комунальну платню, яка, до речі, в Вінниці і так є однією з найбільших в державі. Втім, законодавство в даному випадку стоїть на боці людей, адже нормами Житлового кодексу України (зокрема, статтею 176) передбачена процедура відшкодування громадянам їх особистих коштів, витрачених на невідкладний ремонт будинків.

З подібним питанням до Вінницької незалежної профспілки «Голос народу» звернулись члени профспілки, що мешкають по вул. 50-річчя Перемоги, 44. Люди повідомили про конфліктну ситуацію з комунальним підприємством довжиною в чотири роки. Ще 28 вересня 2007 р. на підставі пункту 3, ст. 176 Житлового кодексу в зв’язку з невиконанням ЖЕК№5 своїх обов’язків з ремонту внутрішньо будинкових мереж теплового постачання мешканці зазначених квартир, за попередньою домовленістю з тодішнім начальником ЖЕК-№5 Ковбасюком В.Й., за власний рахунок зробили невідкладний ремонт зношеної частини комунікацій, розташованих на горищі будинку №44 над II під’їздом. На виконання означених робіт мешканцями було витрачено кругленьку суму. Зокрема, внесок від кожної квартири склав 233 грн.
 

ЖЕК-№5 був письмово повідомлений про виконання робіт в листах від 5 жовтня 2007 р., від 9 липня 2009 р. (вхідний номер 77) та від 13 липня 2009 р. (вхідний номер 78). В відповідності до вимог чинного законодавства складений акт було підтверджено підписами свідків. Втім, комунальне підприємство вже кілька років зволікає зі здійсненням перерахунку та всіляко уникає спілкування з мешканцями будинку з цього питання.

У відповідь на звернення «Голосу народу» з логічним проханням про здійснення перерахунку для багатостраждальних мешканців будинку ЖЕК надіслав вартий на увагу гумористів лист, в якому замість конкретної інформації цитує одну з статей Закону про профспілки та повідомляє, що … декілька мешканців будинку в ЖЕКу не працюють та не працювали. Та до чого тут, де вони працюють, запитаєте ви, адже місце роботи не впливає на право громадян захищати свої законні права та інтереси? Та мабуть автори подібних «листів» чудово розуміють, що підстав для відмови в здійсненні перерахунку громадянам не має – тому й «прикидаються шлангом».
 

9 липня Незалежною профспілкою «Голос народу» було спрямовано запит на ім’я міського голови Вінниці Володимира Гройсмана з проханням змусити комунальне підприємство здійснити перерахунок та притягти до дисциплінарної відповідальності керівництво ЖЕКу за надання абсурдних відповідей, адже пункт 6, ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачає від розпорядників інформації «надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об’єктивність наданої інформації».
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я