На голову Новини Памятаємо наших Героїв Небесної Сотні!..

Памятаємо наших Героїв Небесної Сотні!..

330
0

У шосту річницю подій Євромайдану, в День Гідності та Свободи по всій країні згадували буремні події зими 2014 року…

З ранку до могил Героїв Небесної сотні на Личаківському кладовищі приходили люди, аби покласти квіти та запалити лампадки. Також впродовж дня біля меморіалу Небесної сотні проходила мистецька акція “Музика майдану”.

 

Президент України Володимир Зеленський вшанував пам’ять Героїв Небесної Сотні. Президентське подружжя встановило лампадки на місці їхньої загибелі…

У заході також взяли участь Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, голова СБУ Іван Баканов, інші посадовці.

Президент Володимир Зеленський вимагає результату в розслідуванні злочинів проти учасників Революції Гідності.

Пряма мова Зеленського: “Дорогі українці, День Гідності та Свободи – особливий для кожного з нас. Він пов’язаний із початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: українці хочуть і будуть жити у вільній, демократичній та квітучій державі.

Гідність та свобода – невід’ємні складові нашої ДНК. Українці не на словах знають, як захищати свою гідність та виборювати свободу на барикадах. У тій боротьбі, на жаль, ми заплатили найвищу можливу ціну – людське життя.

У місці, де ми знаходимося, обов’язково з’явиться музей Революції гідності. І це дуже важливо. Проте для вшанування пам’яті кожного загиблого музею недостатньо. Звичайно, нам потрібні реальні результати розслідування справ Майдану

Родини загиблих та все суспільство мають обов’язково отримати відповіді, а винні – обов’язково отримати покарання”.

Харків

Харків’яни несли квіти до пам’ятних дошок Владиславу Зубенку та Євгену Котляру, які загинули від куль снайперів на Інститутській 20 лютого 2014 року. Вечері у центрі Харкова близько сотні людей зібралися на мітинг “Революція гідності триває”.

Луганська область

У тимчасовому центрі Луганської області, місті Сєвєродонецьк в День гідності та свободи відбувся святковий концерт класичної музики організований Луганською адміністрацією.

“Тогда цели были идти в Европу. Я считаю, что мы медленно, но идем. Но самое главное, что мы стали понимать, что мы единая Украина, как-то объединяться стали, дорожить ею. Во всяком случае, мы, луганчане”, – сказала одна з учасниць заходу.

 

Одеса

В Одесі понад дві сотні людей зібралися під будівлею облдержадміністрації на акцію “Ми маємо гідність”. Саме тут у лютому 2014-го активістів “Євромайдану” разом із журналістами побили “тітушки”.

Запоріжжя

У Запоріжжі близько 300 осіб пройшли ходою до площі Героїв. Люди, загорнуті в державний стяг, співали Гімн та вигукували гасла “Україна – понад усе”, “Героям слава”.

Київ

На Майдані Незалежності відбулося віче “Ми маємо гідність”. За даними МВС, до заходу долучилось щонайменше 5000 осіб.

На віче прийшли люди з портретами загиблих учасників Революції Гідності, вони співали реквієм “Пливе кача по Тисині”.

Учасники заходу також співали гімн. Зі сцени поблизу Монумента Незалежності виступали учасники подій Євромайдану. На віче виступив лідер партії “Голос” Святослав Вакарчук, ветеран АТО Ігор Мазур , колишній спікер ВР Руслан Кошулинський.

Учасники скандували “Герої не вмирають!” та хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих за незалежність України…

Джерело