На голову Економіка Падіння одного з ключових економічних показників в Україні прискорилося до 7,5%!

Падіння одного з ключових економічних показників в Україні прискорилося до 7,5%!

314
0

Обсяги промислового виробництва в листопаді 2019 року в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року скоротилися на 7,5%!

Про це повідомляється в даних Державної служби статистики.

В цілому з початку року зафіксовано падіння промвиробництва на 1,2%.

За перші 11 місяців 2019 в добувній промисловості і розробці кар’єрів зростання становило 0,8%, в переробній промисловості – падіння на 1,7%, в поставках електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря – падіння на 2,7%.

У березні 2019 обсяги промислового виробництва зросли на 2,1% – вперше за чотири місяці.

У квітні зростання прискорилося до 5,2%, проте в травні сповільнилося до 1,6%.

У червні обсяги знову скоротилися на 2,3%, в липні – на 0,2%, у вересні – на 1,7%, в жовтні – на 5%.

Отож, враховуючи таку сумну тенденцію…

Мінекономіки створило штаб для боротьби із падінням промисловості!

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства має намір підписати з представниками промисловості меморандум щодо стратегії і плану дій, спрямованих на захист і розвиток промисловості, оскільки падіння промисловості набуло системного характеру.

Про це написав міністр Тимофій Милованов на своїй сторінці в Facebook.

“Падіння промисловості набуло системного характеру і вимагає швидких дій держави. Мінекономіки працює над підписанням меморандуму з галуззю щодо першочергових кроків, стратегії і плану дій по захисту і розвитку промисловості”, – написав Милованов.

Він також зазначив, що починає працювати штаб щодо поточної ситуації з інфраструктурою, в складі якого, крім представників промислових підприємств, – “Укрзалізниця” і морські порти.

“Уже розроблено 13 напрямків – векторів дій, які будуть скоро оприлюднені”, – додав Милованов.

За словами міністра, якщо раніше падіння промисловості пояснювалося дією окремих факторів, то наразі падіння поглибилося – воно триває шостий місяць поспіль і охопило майже всі види промисловості.

Позитивні результати показали тільки хімічне, меблеве виробництво, ремонт і монтаж обладнання.

“Це свідчить про дію системних факторів, таких як нестача попиту, разом з негативним впливом зміцнення гривні на конкурентоспроможність вітчизняних виробників”, – підкреслив глава Мінекономіки.

Світлина від Олега Ведрусова.

При цьому Милованов відзначає прискорення зростання будівництва.

“У січні-листопаді 2019 року в будівництві зростання прискорилося до 21,3% (плюс 20,8% в січні-жовтні 2019 року). Дані результати, в першу чергу, обумовлені значним збільшенням будівництва інженерних споруд та нежитлових будівель, яке активно фінансувалося за рахунок державного і місцевих бюджетів, коштів міжнародних донорів і власних коштів підприємств. в той же час в житловому будівництві зростання було досить незначним”, – написав Милованов.

Втім, у нового уряду Зе маса планів та стартапів… Чекаємо…