На голову Новини Падіння курсу гривні потягне за собою подорожчання бензину, – експерт

Падіння курсу гривні потягне за собою подорожчання бензину, – експерт

114
0

 Різке зниження курсу гривні у лютому зробить істотний вплив на вартість нафтопродуктів.

 Різке зниження курсу гривні у лютому зробить істотний вплив на вартість нафтопродуктів.

Директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн пояснює, що близько 90% у роздрібній ціні палива залежить від курсу валют, адже нафту і нафтопродукти ми купуємо за кордоном, а податки, зокрема акцизного збору встановлені в євро. Ціна на українську нафту теж встановлюється в паритеті до зовнішніх котирувань і має валютну прив’язку.

Відповідно, девальвація гривні не може обійти стороною ринок нафтопродуктів. Зростання курсу долара з 8,00 до 8,80 гривні зумовлює підвищення собівартості бензину на 60 коп/л, до 9,40 грн – на 1 грн/л. Якщо ситуація на валютному ринку не зміниться, таке зростання відбудеться протягом місяця.

При цьому Сергій Куюн зазначає, що зараз існують сприятливі фактори, завдяки яким зростання цін буде дещо гальмуватися. По-перше, сприятлива кон’юнктура зовнішнього ринку. Останнім часом ціни не ростуть і навіть дещо знизилися. По-друге, ринок на сьогоднішній день знаходиться в мертвому сезоні, коли споживання впала до мінімальних позначок, а у трейдерів є великі запаси нафтопродуктів за старими цінами. Тому підвищення не буде стрімким навіть за умови збереження процесів зростання валютного курсу.

Джерело: DT.UA

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я