На голову Новини Падіння "Короля": Як Ахметов втратив свої мільярди

Падіння "Короля": Як Ахметов втратив свої мільярди

177
0

"Король" Донбасу Рінат Ахметов за один рік втратив половину своїх статків.  У березні 2014 року його активи експерти оцінювали в 12,5 млрд доларів США, зараз – 6,5 млрд.

"Король" Донбасу Рінат Ахметов за один рік втратив половину своїх статків.  У березні 2014 року його активи експерти оцінювали в 12,5 млрд доларів США, зараз – 6,5 млрд.

 

 

Такі дані наводить американський журнал Forbes опублікував сьогодні щорічний рейтинг найбагатших людей світу. Агентство Bloomberg – її одне авторитетне джерело інформації про розміри статків найбагатших людей планети, – зараз оцінює стан українця в 9 млрд. Ще пів року тому йому давали $10,5 млрд.

 

Що трапилося

 

Ще рік тому Рінату Ахметову могла б позаздрити половина його колег зі Східної Європи. Він випереджав усіх за темпами зростання свого стану, яке кілька років тому той же Forbes оцінював в 16 млрд. Завдяки тісним зв’язкам з Віктором Януковичем і Партією регіонів бізнесмен купував один актив за іншим. В останні кілька років його бізнес-імперії приєдналися Маріупольський меткомбінат і Запоріжсталь.

 

Війна все змінила. Велика частина бізнесу Ріната Ахметова знаходиться на сході. Постійні обстріли, зруйнована залізнична інфраструктура – лише основні проблеми металургійного та вугільного бізнесів олігарха, на які, за оцінкою Bloomberg, припадає $8,5 млрд або рівно 80% бізнесу.

 

З останніх невдач: у лютому група "Метінвест" прийняла рішення зупинити Єнакіївський металургійний завод (ЄМЗ) – провідного світового виробника квадратної заготовки, і Макіївська філія ЄМЗ. З січня припинив роботу найбільший в групі Ахметова коксохім – Авдіївський, потерпілий через обстрілу з боку бойовиків – завод знаходиться неподалік від Донецького аеропорту, за який у січні велися на фронті найзапекліші бої. А в минулому році озброєні люди захопили Донецький енергозавод, Донецькгірмаш і Горлівський машинобудівний завод – найбільший виробник гірничошахтного обладнання. На Донецькгірмаші тепер сепаратисти ремонтують військову техніку.

 

"Хто мав більше бізнесу, той більше і страждає", – зауважив в одному з інтерв’ю співвласник корпорації "ІСД" Сергій Тарута, який, за його власними словами, і зовсім втратив весь бізнес.

 

Що далі

 

У той же час бізнес Ахметова підлаштовується як може під нові реалії. Головні активи "Метінвесту" (належить Рінату Ахметову) на території самопроголошених республік не перестають роботу і навіть переводять працівникам щомісячну зарплату на картки. Банкомати на заводах досі стоять, вони навіть підключені в розетку, але не працюють. Зате гроші можна зняти на території Росії. "До Донецька – російського, Ростовської області – півгодини їзди, а межа – відкрита. Більш того, за зняття в чужому банкоматі на території іншої держави Перший український міжнародний банк (також належить Ахметову – ред.), який обслуговує зарплатні карти співробітників, навіть не бере відсоток", – пише спецкор видання Meduza Ілля Жегулев.

 

Але військові дії – не єдиний фактор, що впливає на стан Ахметова. Насамперед, підвищуються ризики – вартість будь-якого бізнесу на "конфліктної території" зменшується незалежно від імені власника, галузі і карти розташування активів. По-друге, проти бізнесмена грає сировинна орієнтованість його бізнесу – вартість металів – головного експортного продукту Ахметова – в 2014 році впала на 3,6%. Прогноз Світового банку не втішний – в 2015 році вона подешевшає ще на 6%.

 

Ці фактори тиснуть і на інших бізнесменів, стан яких, як і Ахметова, також зменшується, хоч і не так сильно.

 

Другий у списку після Ахметова, власник корпорації "Інтерпайп" Віктор Пінчук "подешевшав" за рік з 3,2 млрд до 1,5. Третій номер – губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломоского за рік втратив з 2,1 млрд до 1,3 млрд. Хоча останнє твердження, напевно, спірне.

 

Джерело: businessua.com

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я