Новини Отримання біометричного паспорта – ще одна складова національної корупційної схеми Ре

Отримання біометричного паспорта – ще одна складова національної корупційної схеми Ре

398
0

Оформлення українцями нових біометричних паспортів стало не лише звичною бюрократичною процедурою, але й спричинило виникнення чергової корупційної схеми. У Відділі віз та реєстрацій за мінімальну ціну їх отримати практично неможливо, а в посередників вони є завжди, тільки коштують майже удвічі дорожче, пише кореспондент видання “Вести”.

“Сину знадобився документ. Переплачувати я не хочу. Вирішила піти постояти в черзі в ОВІР Голосіївського району столиці. Раз прийшла – бланків немає. Приходьте через 20 днів. Прийшла вже рано вранці, а там люди займають чергу з п’яти годин. Відкрили відділення, і знову – бланків немає”, – розповіла киянка Ольга Корнієць.

Як повідомляють “Вести”, у Голосіївському ОВІР коментувати ситуацію відмовилися. В той же час спікер Держміграційної служби Сергій Гунько запевнив журналістів видання, що ніяких проблем немає: “Всі бланки повинні бути, ніякого дефіциту”.

Замовити біометричний паспорт у центрі ДП “Документ”, де на дефіцит бланків не скаржаться, обійдеться (чіп у 20-денний термін) у 911 гривень 50 копійок. Найкоротший термін виготовлення паспорта – сім робочих днів, але заплатити доведеться вже 1168 гривень.

У підсумку без черг і взагалі без будь-яких проблем можна замовити і отримати біометричний паспорт лише у посередників, які ніколи не посилаються на відсутність бланків. Вони, якщо замовник дуже поспішає, все влаштують за три доби, взявши за послугу 2500 гривень, розповідає видання.

Юрист Ростислав Кравець впевнений, що весь цей механізм вигаданий лише для того, щоб і надалі отримувати хабарі від громадян, а багато експертів вважають, що корупцію у цій сфері вдасться перемогти тільки в тому разі, якщо оформлення документів зробити електронним.

Довідка “Ні корупції!”
З 12 січня 2015 року в Україні почали приймати документи для оформлення біометричних закордонних паспортів. Головна особливість таких документів – вмонтований електронний чіп, який містить інформацію про власника. Зокрема, окрім стандартних даних про особу (ім’я, прізвище, місце прописки тощо) в електронний носій вносяться біометричні параметри: фото, відцифрований підпис, а також відцифровані відбитки пальців рук. Ця інформація автоматично зчитуватиметься під час проходження пунктів перетину кордону.

“Такі документи найбільш захищені від підробок та виключають можливість користування ними будь-якою особою, окрім власника”, – пояснює видання “ВВС-Україна” із посиланням на Державну міграційну службу.

nikorupciji.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я