На голову Новини Ось «це» аж ніяк не може коштувати 420 000 гривень, – Терещенко...

Ось «це» аж ніяк не може коштувати 420 000 гривень, – Терещенко Єскіна про логотип «Євробачення-2017»

118
0

Громадська діячка, голова громадської організації «КИЯНИ для КИЯН», екс-депутат Київської міської ради Олена ЄСКІНА висловила декілька власних думок стосовно логотипу “Євробачення-2017”, який не зовсім сподобався українцям.

“Побачила обраний логотип “Євробачення” а-ля “намисто”,  повідомляє  uainfo.

Спочатку думала стриматися, але до моменту, поки не потрапив на очі на сторінці друзів насправді гідний варіант з “Петриківкою”, який було відхилено.

І це при тому, що петриківський розпис нещодавно внесений до всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО! Неймовірно вдала нагода популяризації країни у прив’язці до такої унікальної “фішки” та створення правильного асоціативного ряду!

Але. Обрали шляхом закупівлі у одного учасника (зараз це називається “переговорна процедура”) –  приватного підприємства “Гурт РЕ Дизайн” (чули про таке?) за 420 000 грн. бюджетних коштів а-ля “намисто”!

Смаки є різними і я розумію, що затверджений логотип комусь подобається (навіть нова будівля “Театру на Подолі” має своїх шанувальників!).

У даному випадку, мене обурює кулуарність проведення конкурсу та відсутність громадського обговорення запропонованих варіантів.

Навіщо було залучати найкращих дизайнерів з всесвітньовідомих рекламних агенцій й стверджувати, що перевага буде віддана українським фахівцям, щоб потім обрати цей “шедевр”? Крім того, не здійснити тестування щодо його сприйняття у відповідних “фокус-групах” –  це вже істотна помилка, яка каже про кричущу самовпевненість “головних ідеологів”.

Маючи певний фаховий досвід у зазначеній площині, можу пояснити чому мені не подобається цей логотип:

1. Концептуально.

Відсутня асоціація з Україною. Зображений предмет без надання спеціальних роз’яснень не сприймається як намисто. Скоріш як китайські кульки або ще щось.

2. Технічно.

Візуальне сприйняття м’яко кажучи залишає бажати кращого: кольори, які використані, пригнічують й викликають почуття тривоги. Про жодний позитив тут взагалі не йдеться! А перекреслення слоганом та логотипом намиста свідчить про непрофесіоналізм його розробника, відсутність базових знань.

3. Принципово.

Ось “це” аж ніяк не може коштувати 420000 грн. та затверджуватися без відповідного громадського обговорення.

Мені це дуже нагадує ситуацію з “чотирма кляксами” (туристичним логотипом Києва часів Януковича закупленим за 100 000 грн. у одного учасника в результаті “кишенькового конкурсу”, скасованого після величезного скандалу), які дивним чином з’явилися знов.

А відхилений варіант з “Петриківкою” на моє переконання є дуже гідним з усіх боків та має право на життя!”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я