Новини Порошенко ветував закон про обов’язкову військову підготовку студентів-медиків

Порошенко ветував закон про обов’язкову військову підготовку студентів-медиків

306
0

Президент Петро Порошенко ветував закон про обов’язкове проходження студентами медичних вишів військової підготовки.

Відповідно до прийнятого парламентом закону, військову підготовку за програмою офіцерів запасу медичної служби в обов’язковому порядку повинні проходити громадяни України, які мають освітню ступінь у вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладах України, придатні до військової служби, повідомляє ipress.ua.

За розрахунками Міноборони, реалізація закону потребуватиме додаткових витрат у 2017 році у розмірі близько 140 млн грн, в 2018 – близько 280 млн грн, в 2019 і наступних роках – 420 млн грн (без урахування інфляції), і дані кошти не передбачені у Держбюджетах на 2016 та 2017 роках.

В пропозиціях президента до закону зазначається, що в вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладах навчається близько 65 тисяч студентів (щорічно випуск лікарів становить 12 тисяч осіб).

При цьому, в медичних підрозділах Міноборони і Збройних силах існує близько 2,8 тисяч посад військових лікарів (провізорів), а наявний мобілізаційний ресурс офіцерів запасу медспеціальностей становить близько 60 тисяч чоловік.

Таким чином, на думку Порошенка, введення обов’язкової підготовки всіх громадян, які отримують освітній ступінь вищої освіти в медвузах за програмою підготовки офіцерів запасу медслужби, призведе до випуску офіцерів запасу медспеціальностей з перевищенням існуючої потреби в комплектуванні первинних посад медсостав майже в 20 разів.

З огляду на зазначене, президент вважає, що військову підготовку студентів за програмою офіцерів запасу медслужби доцільно здійснювати в рамках державного замовлення на відповідних фахівців, а закон пропонується відхилити.

Нагадаємо, що 18 жовтня Верховна Рада ввела обов’язкове проходження студентами вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладів військової підготовки офіцерів запасу медичної служби.

6 жовтня 2016 року Верховна Рада скасувала обов’язкове відпрацювання для студентів-медиків після завершення навчання коштом державного бюджету.

Відзначимо, що за час боїв на Донбасі 2,5 тис військових медиків взяли участь у наданні медичної допомоги на фронті. 197 з них отримали державні нагороди. Якісну медичну допомогу тільки в лікувальних установах Міноборони отримали близько восьми тисяч військових.

35 військових медиків загинули.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я