На голову Новини ООН збирається відправити до України посередницьку місію

ООН збирається відправити до України посередницьку місію

185
0

 Комісар Ради Європи з прав людини Нільс Муйжніекс заявив, що ООН готує посередницьку місію в Україні.

 Комісар Ради Європи з прав людини Нільс Муйжніекс заявив, що ООН готує посередницьку місію в Україні.

 

Про це комісар сказав на прес-конференції 10 лютого за підсумками візиту в Україну, що почався 4 лютого, пише Коммерсанть Украина.

 

«Я дізнався, що найближчим часом ООН збирається надіслати в Україну спецпредставника. Схоже, вони хочуть зайняти більш активну позицію щодо того, що відбувається … У них є ідея міжнародного посередництва з боку ООН», ‒ повідомив Н.Муйжніекс.

 

Деталі майбутньої місії ООН поки не оприлюднюються.

 

Н.Муйжніекс в ході свого візиту вів консультації про створення незалежної тристоронньої комісії (влада, опозиція і РЄ) з розслідування правопорушень з боку міліції.

 

Комісар розповів, що дві сторони ‒ опозиція і Рада Європи ‒ вже призначили своїх представників. Співголовою від РЄ став екс-президент Європейського суду з прав людини (2011-2012 роки) Ніколас Братца, а з боку опозиції Володимир Василенко ‒ доктор юридичних наук, професор, колишній суддя Міжнародного кримінального трибуналу по Югославії.

 

Головною перешкодою для початку роботи посередницького механізму є відсутність кандидатури від влади. Однією з причин затримки, судячи з усього, стала відмінність підходів Києва та Страсбурга до питання відповідальності співробітників правоохоронних органів.

 

Так, Н.Муйжніекс заявив, що не вважає можливим політичний вихід з кризи, елементом якого стала б обопільна амністія мітингувальників і співробітників міліції, які брали участь у зіткненнях. «Навіть якщо проти поліцейських застосовується насильство, насильство є неприпустимим. Це грубе порушення прав людини. Наведу аналогію: у боротьбі з тероризмом держава не повинна використовувати терористичні методи, ‒ пояснив він. ‒ Відповідно до міжнародних норм, амністія щодо грубих порушень прав людини неприпустима. Під це правило автоматично підпадають порушення, допущені міліцією».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я