На голову Економіка Олігархів зобов’яжуть подавати декларації. Як каратимуть за приховане майно?

Олігархів зобов’яжуть подавати декларації. Як каратимуть за приховане майно?

127
0

Прийнятий в Україні закон про олігархів зобов’яже їх подавати електронні декларації про майно нарівні з чиновниками і депутатами. При цьому за приховане майно їм загрожує кримінальна відповідальність.

Як розповів заступник голови Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) Іван Пресняков, у олігархів на подачу декларації буде 10 днів з моменту включення до реєстру РНБО.

“На цих осіб будуть поширюватися вимоги щодо декларування, а також відповідальність за їх порушення: адміністративна або кримінальна. Реєстр НАЗК готовий для включення в нього декларацій осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті, а підрозділи, що відповідають за перевірку декларацій, готові до їх перевірки”, – розповів він РБК-Україна.

Кримінальна відповідальність наступатиме в тому випадку, якщо різниця між реальними і заявленими в декларації активами становить більше 500 прожиткових мінімумів. Тобто за показниками держбюджету на наступний рік-це понад 1,3 млн гривень. Покарання – від 51 тисячі гривень штрафу до трьох років обмеження волі.

Якщо різниця більше 5,6 млн гривень, то винуватець може отримати до двох років реального тюремного терміну.

Джерело

#влада #НАЗК #олігархи #корупція

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я