На голову Економіка Олігарх Порошенко може забрати у Григоришина “Вінницяобленерго” за борги!

Олігарх Порошенко може забрати у Григоришина “Вінницяобленерго” за борги!

292
0

Група “Енергетичний стандарт” Костянтина Григоришина може втратити контроль над “Вінницяобленерго”, новий потенційний власник підприємства – структури олігарха-корупціонера Петра Порошенка!

Rinat Akhmetov, co-owner of the Metinvest Group, and Economic Development and Trade Minister Petro Poroshenko

“Енергетичний стандарт” Григоришина втратила контроль над двома ключовими активами – Сумським НВО ім. Фрунзе та “Харківобленерго”, які відтепер є власністю російського мільярдера Володимира Лук’яненка та його партнера Вадима Новинського.

“Вихід цих підприємств з-під контролю Григоришина є наслідком його програшу опонентам в Лондонському арбітражі, на кону якого стояло 300 млн дол. Однак це не всі втрати бізнесмена. Скоро ряди “Енергостандарта” може покинути ще кілька великих проектів на чолі з “Вінницяобленерго”.

Їх новий потенційний власник – структури Петра Порошенка. П’ять років тому він позичив Григоришину десятки мільйонів доларів, а зараз вимагає їх оплати переданими в заставу корпоративними правами.

У таборі Григоришина думають, як перешкодити планам п’ятого президента України. Якщо протиотруту не знайдуть, в групі “Енергетичний стандарт” не залишиться жодного ліквідного активу, а значить, не буде і приводу відносити її до числа українських олігархічних кланів”, – йдеться у статті.

“До того як стати президентом у 2014 році, Порошенко був у добрих стосунках з Григоришиним. У партнерів була низка спільних бізнес-проектів.

Серед них – Севастопольський морський завод, захоплений російськими окупантами синхронно з півостровом, а також девелоперський проект у центрі Києва. Разом з Миколою Мартиненком Порошенко і Григоришин володіли 4 га землі на вул. Лаврській, де розташовувалася колишня взуттєва фабрика “Київ”, – зазначається у статті.

“Порошенко позичив Григоришину близько 90 млн дол”, – говорить співрозмовник ЕП.

За його словами, лідер “Енергетичного стандарту” брав гроші в борг до президентства партнера, але після того як той різко збільшив свій політичний статус, обставини змінилися: Порошенко став вимагати фінанси назад…

Розраховуватися Григоришину нічим, так що ці відносини починають розвиватися за калькою відносин з Лук’яненко. Перший претендент на вибування з групи – 50% акцій “Вінницяобленерго”.

Зараз цим пакетом володіє контрольоване Григоришиним ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” (ЛЕО), але доля цих акцій висить на волосині.

За даними джерел ЕП, їх заставодержателем є компанія Linquist Services Limited (Британські Віргінські острови), яку в 2018 році телеканал Al Jazeera згадував як структури Петра Порошенка.

“Умовами договору застави передбачено право заставодержателя самостійно в односторонньому порядку звернути стягнення на предмет застави (50% акцій” Вінницяобленерго “. – ЕП)”, – йдеться в договорі.

“З боку Порошенко ніяких агресивних дій не було, але зараз у нас всі тільки і говорять про те, що він хоче забрати “Вінницю”, – відзначає представник “Енергетичного стандарту”.

Інтерес Порошенко до “Вінницяобленерго” пояснюється не тільки бажанням повернути гроші, але і вписується в його бізнес-модель: ЕП вже повідомляла про створення офісу з управління енергетикою на чолі з Віталієм Цадо.

“Він повинен був керувати обленерго з контрольними пакетами акцій у власності держави: “Харківобленерго”, “Миколаївобленерго” і “Хмельницькобленерго”, але після фіаско на виборах від цієї ідеї відмовилися. Однак відмовлятися від контролю над “Вінницяобленерго” Порошенко немає ніякого сенсу, тому що для цього йому не потрібен адміністративний ресурс.

5 років тому фірма ICU близького йому Макара Пасенюка купила 25% “Вінницяобленерго”. Перехід у власність Порошенко 50% акцій Григоришина дозволить екс-президенту встановити контроль над компанією”, – йдеться у статті.

Нагадаємо:

За словами олігарха Ігоря Коломойського, у 2013-2014 рр. Порошенко, ще до того, як став президентом, позичив Костянтину Григоришину 50 мільйонів доларів. А взамін він взяв під заставу акції “Вінницяобленерго”. Кошти Григоришин нібито отримав від Порошенка через офшори.

Коломойський розповів, що Григоришин із Порошенком досі не розрахувався і кому наразі належать акції “Вінницяобленерго” в олігарха не знають: “чи то Григоришину строк погашення заборгованості продовжили, чи то Порошенку уже перейшли у власність”.

21 жовтня 2019 на телеканалі 1+1 вийшла програма про причетність Порошенка до підвищення тарифів у Вінниці.

У програмі йшлося про те, що продає електроенергію у Вінниці дочірня компанія “Вінницяобленерго” – “Енера Вінниця”. 75% акцій компанії “Вінницяобленерго” належать Григоришину, а майже 25% компанії отримала ICU, яку називають “гаманцем Порошенка”…

джерело