Рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ Оголошені переможці конкурсу на посади до Вищого антикорупційного суду

Оголошені переможці конкурсу на посади до Вищого антикорупційного суду

515
0

Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила результати конкурсу на посади суддів до Вищого антикорупційного суду. Так, свою здатність здійснювати правосуддя у складі антикорупційного суду підтвердили 27 осіб…

У конкурсі до Вищого антикорупційного суду загалом перемогли 39 кандидатів. 27 із них працюватимуть суддями антикорупційного суду, 12 – суддями апеляційної палати. Далі список із 39 переможців передадуть Вищій раді правосуддя для співбесід, яка, у свою чергу, внесе подання про призначення суддів президенту.

Список переможців конкурсу до Вищого антикорупційного суду такий:

1. Іван Петрович Пономаренко – суддя Тернівського міського суду Дніпропетровської області у відставці.
2. Олена Віталіївна Танасевич – суддя Печенізького райсуду Харківської області.
3. Віктор Васильович Маслов – суддя Тростянецького райсуду Сумської області.4. Леся Миколаївна Федорак – суддя, голова Гребінківського райсуду Полтавської області.
5. Оксана Вікторівна Олійник – суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області.
6. Тетяна Григорівна Гавриленко – суддя Новосанжарського райсуду Полтавської області.
7. Андрій Володимирович Біцюк – суддя Заводського райсуду міста Миколаєва.
8. Олег Леонідович Коліуш – суддя Автозаводського райсуду Кременчука Полтавської області.
9. Віталій Михайлович Дубас – адвокат, індивідуальна адвокатська діяльність.
10. Віталій Вікторович Крикливий – суддя Комсомольського міського суду Полтавської області.
11. Ярослав Віталійович Шкодін – адвокат, індивідуальна адвокатська діяльність.
12. Олег Володимирович Федоров – старший партнер, адвокат, адвокатське об’єднання A.C.F. Partners. Індивідуальна адвокатська діяльність.
13. Володимир Дмитрович Воронько – суддя Господарського суду Дніпропетровської області.
14. Віктор Вікторович Ногачевський – директор, адвокат, товариство з обмеженою відповідальністю “Лінія Права”.
15. Олексій Олегович Кравчук – завідувач кафедри господарського та адміністративного права, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.
16. Наталія Володимирівна Мовчан – суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області.
17. Олег Володимирович Ткаченко – голова адвокатського об’єднання, адвокат, адвокатське об’єднання “Больверк”.
18. Катерина Юріївна Широка – суддя Луганського окружного адміністративного суду.
19. Тимур Рафаїлович Хамзін – суддя Куйбишевського райсуду Запорізької області.
20. Євген Васильович Крук – начальник департаменту міжнародного, приватного та фінансового права, адвокатське об’єднання “Ситнюк та Партнери”.
21. Алла Василівна Сорочан – суддя Врадіївського райсуду Миколаївської області у відставці, наразі адвокат.
22. Катерина Олександрівна Сікора – юрист, товариство з обмеженою відповідальністю НВП “Альянс-Д”.
23. Віра Володимирівна Михайленко – керівник за сумісництвом, адвокатське об’єднання “Веста”.
24. Лариса Іванівна Задорожна – суддя Теплицького райсуду Вінницької області у відставці.
25. Інна Олександрівна Білоус – суддя Тернопільського окружного адмінсуду.
26. Маркіян Васильович Галабала – керуючий, адвокатське бюро “Маркіяна Галабали”.
27. Сергій Мирославович Мойсак – адвокат, індивідуальна адвокатська діяльність.

Верховна Рада проголосувала про запуск закону про Вищий антикорупційний суд 21 червня 2018 року. Восени кандидати до Антикорупційного суду пройшли 2 етапи конкурсу – склали тести і написали практичне завдання.

Що таке ОЦЕЙ суд? Це орган судової влади, який розглядатиме справи проти топ-корупціонерів, підслідні Національному антикорупційному бюро. Зокрема, мовиться про злочини щодо нецільового використання бюджетних грошей, зловживання владою чи впливом, незаконне збагачення, хабарництво.

Хоча, незрозуміло, ЧОМУ цими корупціонерами толком не займались до цього, а створили на вимогу світової спільноти ще одну правоохоронну структуру… А, враховуючи АНТИНАРОДНЕ рішення Конституційного суду від 26 лютого, виконувати свою роботу Антикорсуддям буде явно непросто…

Для кандидатів на посаду судді Антикорупційного суду були такі вимоги: кандидат повинен мати досвід роботи на посаді судді від 5 років, або на посаді адвоката 7 років, або наукової діяльності у сфері права від 7 років. Також суддя повинен відповідати вимогам закону “Про судоустрій та статус суддів”; мати знання і навички для здійснення судочинства у корупційних справах.

Чим запам’ятались одіозні кандидати до Антикорупційного суду: історії, які вас шокують!

Міжнародні експерти підмітили, що в українських кандидатів до Антикорсуду існувала цікава особливість – на прості і короткі запитання вони відповідали довжелезними реченнями з передмовою, епілогом тощо, які були взагалі не по суті…

Про процес, підсумки та результати відбору до Вищого антикорупційного суду, а також найцікавіші випадки недоброчесності кандидатів розповів член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Козлов.

– Через деяких кандидатів не виникало суперечок, але дискусії, звісно, були. Найдовша з них тривала більш, ніж півтори години!

До прикладу, суддя Оксани Голуб мала цілий комплекс проблем, а не лише прийняття свавільних рішень під час Революції Гідності, як більшість вважає. Зокрема, по подіях побиття студентів “Беркутом” до неї спрямували 10 протоколів, 9 з яких вона просто повернула. Також вона мала майнові проблеми.

42 кандидати до Антикорупційного суду не пройшли відбір
42 кандидати до Антикорупційного суду не пройшли відбір

– Досить стандартні пояснення мали кандидати стосовно статків. Там були відповіді і про сільське господарство, і про збирання меду і т.д. Була цікава історія стосовно одного кандидата, який розповідав, як він протягом кількох місяців возив від брата з РФ до України гроші.

У цій справі йдеться про суму 600 тисяч гривень і 21 тисячу доларів. Журналісти з’ясували, що цим кандидатом виявився київський суддя Олександр Сингаївський. Він мав щонайменше 8 протоколів проти учасників Майдану, але найбільше вражає те, що понад мільйон гривень Олександр перевозив на прохання брата, який працював у слідчому комітеті РФ.

– Дивлячись на особливе ставлення росіян до нас, ця історія може мати певне підґрунтя. Уявіть собі, що його брат дійсно міг пересилати багато грошей родині. Але це можна пояснити лише тим, що він згодом хотів повернутися жити до України. Проте сама ця ситуація виглядає досить дивно.

– Наголошу, що від України очікують, що Антикорупційний суд має бути створений не пізніше ніж у березні. Більше частину роботи вже зроблено, міжнародні експерти відсіяли багато недоброчесних суддів. Зараз ми будемо переглядати тих, що залишилися. Наразі 2 особи претендує на одне місце.

У чому сила міжнародних експертів?

– По-перше, в Україні є такий принцип, що перед іноземцями людям більш соромно, ніж перед своїми експертами. По-друге, безперечно зіграло роль право вето. По-третє, міжнародні експерти дійсно довели до досконалості концепцію обґрунтованого сумніву у кандидатах. 

– Процес відбору суддів був природній і я думаю, що з часом українське суддівство стане таке, як і в Європі. Це важко, але це наштовхне членів комісії на певні роздуми, зокрема на зміну практики. Це перший досвід такого збірного органу з вирішальними висновками від міжнародних експертів. Ми побачили практики і техніки, які нам давно слід було б застосувати.

Більше історій про одіозних кандидатів до Антикорупційного суду – дивіться у відео…

{ua/113852f9-26fd-4e75-ae19-1977573dd190{/ua/113852f9-26fd-4e75-ae19-1977573dd190remote}remote}{ua/113852f9-26fd-4e75-ae19-1977573dd190remote}blob:https://24tv.ua/113852f9-26fd-4e75-ae19-1977573dd190{/ua/113852f9-26fd-4e75-ae19-1977573dd190remote}{/ua/113852f9-26fd-4e75-ae19-1977573dd190{/ua/113852f9-26fd-4e75-ae19-1977573dd190remote}remote}

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я