На голову Новини ОФШОРНЕ ЖІНОЧЕ ПІДПРИЄМСТВО НА ВІННИЧЧИНІ НАЛЕЖИТЬ ЕКС-НАРДЕПЦІ-КОМУНІСТЦІ

ОФШОРНЕ ЖІНОЧЕ ПІДПРИЄМСТВО НА ВІННИЧЧИНІ НАЛЕЖИТЬ ЕКС-НАРДЕПЦІ-КОМУНІСТЦІ

337
0

На Вінниччині чимала кількість офшорних підпримств. Є таке і у Ямпільському районі, в селі Клембівка, називається ТОВ «Жіноча праця». Підприємство займається вишиванням. Не серпів та молотів, але майже…

 

Назва виробництва «Жіноча праця» вперше фігурує з 1925 року. Так називається перша клембівська артіль, яку заснував художник-самоук Віктор Полінецький.

Підприємство було відоме на весь Радянський Союз: тоді на виробництві працювали 750 людей. Роботи клембівських вишивальниць виставляли не лише у межах СРСР, а й за кордоном — у США, Канаді, Німеччині. Підприємство перестало існувати 1997 року після відходу від справ останнього його директора Миколи Калетника, який очолював виробництво 35 років.

У 2012 році під час парламентських виборів, тодішня представниця комуністичної партії Оксана Калетник, яка приходиться онукою Миколі Калетник та племінницею екс-нардепа Григорія Калетника, відкрила знову цю фабрику.

Серед засновниць підприємства ТОВ «Жіноча праця» 55 жінок та один чоловік. Всі вони зареєстровані, як мешканці села Клембівка. До статутного капіталу підприємства, який становить 20 957,5 гривень, вони внесли від 0,42% (87,15 гривень) до 2,69% (564,4 гривень).

Більше всього до статутного капіталу внесло підприємство «Джаром Консалтантс Лімітед» – 58,32 % (12 221 гривень). Ця компанія зареєстрована на Кіпрі, тобто в офшорній зоні. – Більше року це підприємство вже не працює. Там працювало небагато жінок, приблизно шість осіб. Чому закрилося не знаю, мабуть нерентабельно, – каже секретар Клембівської сільради Людмила Крива.

 Розслідування кореспондента Власно.інфо

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я