На голову Економіка ОЦЕ ТАК! Прем’єр-міністр Гончарук доручив мінфіну не проводити ряд видатків з бюджету!

ОЦЕ ТАК! Прем’єр-міністр Гончарук доручив мінфіну не проводити ряд видатків з бюджету!

288
0

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив міністру фінансів Оксані Маркаровій не проводити низку видатків до кінця року. Мова йде про так звані незахищені видатки – видатки розвитку, на ремонт та будівництво…

 

Про це йдеться в дорученні уряду, яке є в розпорядженні ЕП.

“Забезпечити тимчасове, до кінця року, припинення проведення Казначейством платежів та реєстрації бюджетних зобов’язань щодо видатків та надання кредитів загального фонду держбюджету (крім захищених видатків бюджету)”, – йдеться в документі.

В документі мова про те, що така економія дозволить бюджету вийти на запланований обсяг дефіциту.

Виплати пенсій, зарплат, видатків на обслуговування держборгу цей “стоп” не торкнеться. Це вже вдруге за останні півроку Мінфін призупиняє проведення певної частини видатків.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що ситуація із тимчасовим призупиненням виплати коштів на незахищені статті державного бюджету раніше вже неодноразово траплялася в Україні.

Про це він заявив у своєму відеозверненні.

“Зараз в ЗМІ вчергове поширюються фейки про те, що нібито в держави немає коштів, що в нас якийсь дефолт, проблеми з бюджетом. Це фейк. Не вірте цим неправдивим повідомленням, ситуація абсолютно під контролем. У держави є гроші для того, щоб виплатити пенсії, зарплати, субсидії, соцвиплати та інші захищені статті. Проблем по цих платежах немає”, – підкреслив він.

“До кінця року залишилось 8 фінансових робочих днів. Це означає, що держава закінчує бюджетний рік. У цей період кожного року державний апарат намагається перерозподілити ті кошти, які були зекономлені протягом року, на якісь дрібниці: хтось хоче використати кошти на канцелярські товари, закупити паперу на весь наступний рік або просто вкрасти”, – додав Гончарук.

В уряді, за його словами, вирішили з цим явищем боротися, тому ввели обмеження на розподіл коштів.

“До кінця фінансового року, тобто до 27 грудня, Держказначейство щодня вручну буде переглядати всі виплати, які планують провести. Це дозволить максимально ефективно витратити гроші українських платників податків”, – додав він.

Влітку цього року Кабмін затримав містам виплату 7,6 мільярда гривень із фонду регіонального розвитку та 2,5 мільярда гривень субвенції на соціально-економічний розвиток на прохання керівника офіса президента Андрія Богдана.