На голову Новини «Общак» Захарченка недоотримав мільйони гривень (фото)

«Общак» Захарченка недоотримав мільйони гривень (фото)

190
0

Спецпідрозділу ДФС України «Фантом» виявив цілу низку осіб, що намагались ввезти на тимчасово окуповані території України великі суми грошей.

Так, лише впродовж останніх декількох днів на контрольних пунктах в’їзду-виїзду «Зайцеве», «Новотроїцьке», «Мар’їнка» тощо «фантомівцями» було затримано цілу низку осіб, які причетні до схем конвертації коштів, що походять з території так званих «ЛНР» та «ДНР». Відповідно, ці грошові потоки є одним із джерел фінансування організованих злочинних угрупувань, що коять злочини на тимчасово непідконтрольній Україні території Донбасу.
Зокрема, вчора, 11 січня, на КПВВ “Зайцеве” затримали особу, яка перевозила за маршрутом «Артемівськ – Горлівка» у схованці в передньому пасажирському сидінні велику суму готівки. При огляді авто було виявлено 350 тисяч доларів США та 5 млн. 400 тис. російських рублів. Затриманий мешканець Донецької області стверджував, що возить із собою власні накопичення, оскільки не довіряє банкам. На запитання, чи є в нього із собою ще якісь гроші, затриманий відповів, що має ще особисті кошти в розмірі 6000 грн. та 1500$. Тобто підозрюваний відокремив так звані “власні накопичення» від особистих коштів. Автомобіль, в якому виявлена схованка, належить матері затриманого, що характерно для такого роду “туристів”.
Маршрут “подорожуючого” викликає ще більше запитань. Він стверджує, що приїхав з Маріуполя через Артемівськ, щоб зустрітися із товаришем на КПВВ “Зайцеве”, але зовсім «випадково» отримав контрольний талон для переміщення через лінію зіткнення й встиг його заповнити.
Враховуючи пояснення затриманого та інші обставини, за яких він опинився на пункті в’їзду-виїзду з такою сумою готівки, слідчі спецпідрозділу «Фантом» мають підстави для перевірки фактів причетності затриманого до фінансування тероризму.
Також день перед цим на тому ж КПВВ співробітники «Фантому» разом із співробітниками Державної прикордонної служби України виявили у схованці, розташованій в сидінні позашляховика, 6 мільйонів російських рублів, 98 тисяч американських доларів та 30 банківських карток. Готівка була виявлена в машині переселенця з Луганської області, що тимчасово проживає в Харкові. Затриманий, вочевидь, не вперше здійснює перевезення готівки, за даними контрольних служб уродженець Луганщини пересік лінію зіткнення 20 разів за останні три місяці. Джерело походження готівки затриманий пояснити не зміг, що надало підстави також вважати його учасником однієї з раніше виявлених схем конвертації безготівкових коштів, що виводяться з тимчасово непідконтрольної Україні території.
В той самий час на КПВВ «Новотроїцьке» було виявлено 200 тисяч гривень, які прямували в Донецьк в схованці легкового авто. Водій невпевнено пояснив походження коштів власною підприємницькою діяльністю.

Водночас ще один затриманий на цьому КПВВ мешканець Донецька, що прямував додому на легковому авто з готівкою в сумі близько 230 тисяч гривень, також пояснив походження грошей веденням підприємницької діяльності. Однак було встановлено, що ця особа сплачує податки на рахунок «Центрального республіканського банку» терористичної «ДНР».

Це лише декілька поодиноких випадків незаконного переміщення великих сум безготівкових коштів на тимчасово непідконтрольну Україні територію. По всіх епізодах тривають слідчі дії, вирішується питання про кваліфікацію діянь затриманих за ст. 285-5 ККУ “Фінансування тероризму”.
Найчастіше затримані особи пояснюють наявність таких великих сум грошей та банківських карток як результати виконання прохань друзів та сусідів. Але у більшості випадків у водіїв вилучають десятки та сотні карток. А вилучені українські паспорти, як правило, видані одним з МВ ГУДМС України в Донецькій області, але не мають підписів власників, що свідчить про незаконність їхньої видачі. 
Також підозрювані у фінансуванні тероризму часто заявляють, що кошти призначаються для пенсіонерів, але суми знятих коштів та залишки на карткових рахунках дають підстави сумніватись в правдивості таких тверджень.

Відтак, ці факти та ще не один десяток схожих епізодів неспростовно свідчать про те, що через лінію розмежування сторін на тимчасово окуповані території бандити щодня намагаються налаштувати нові канали фінансування організованих злочинних угрупувань, яких курує влада РФ. Проте ефективна робота всіх силових структур, які виконують завдання в зоні проведення АТО, зокрема й спецпідрозділ Державної фіскальної служби України “Фантом”, стали неабиякою перепоною на шляху фінансування терористів на Донбасі. «Общак» Захарченка щодня недоотримує сотні тисяч готівкою в різній валюті для оплати злочинів проти українського народу. А у сукупності зі зменшенням коштів, які надходять для найму бойовиків з Росії, та все частішими проблемами в лавах самих бандформувань це створює неабиякі труднощі для функціонування самопроголошених та ніким не визнаних «ЛНР» та «ДНР».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я