На голову Новини Обличчя «русского мира». Фоторепортаж з хресного ходу, якого так боялися

Обличчя «русского мира». Фоторепортаж з хресного ходу, якого так боялися

118
0

До цієї події готувались не тільки вірні московської церкви в Україні. Хресний хід УПЦ МП, який вирушив на столицю кілька тижнів тому зі Сходу і Заходу України, мобілізував і владу, і активістів і навіть простих громадян, релігія для яких не на першому місці.

27 червня митрополит УПЦ МП Онуфрій оголосив про підготовку до Хресного ходу на честь 1000-ліття Хрещення Русі. Але так як це свято відзначалося рік тому, для нинішнього Хресного ходу знайшли інший привід. В УПЦ МП пояснили – нинішній хід відбувся на честь 1000-ліття давньоруського чернецтва на святій горі Афон, пише Главком

Хресний хід у Києві 2016: фото хресної ходи Московського патріархату

Місяць дві групи вірян йшли зі Сходу (зі Свято-Успенської Свято гірської лаври) і з Заходу України (із Свято-Успенської Почаївської лаври) до Києва, аби в столиці об’єднатися в одну. Незважаючи на запевнення з боку єпископів Московської церкви в Україні у мирних намірах, хід супроводжувався численними скандалами. Небайдужі громадяни протягом цього місяця встигли помітити у руках учасників ходу і ікони з зображенням царя Миколи ІІ, і георгіївські стрічки. З поміж вірян також виділялися хлопці спортивної статури, яких патріотично налаштовані громадяни підозрювали у намірах влаштувати, щонайменше, провокації.

Хресний хід у Києві 2016: фото хресної ходи Московського патріархату

На тлі загострення ситуації на фронті ініціатива проведення такої акції від московської церкви виглядала як ще один метод країни-агресора розхитати ситуацію в країні, зруйнувати мир у Києві. Принаймні на цьому наголошували як в УПЦ КП, так і в правоохоронних органах. Керманичі Московського патріархату в Україні запевняли, що їх хід – акція за мир в Україні. Релігієзнавці ж бачили у цьому заході іншу мету. На їх думку, за час війни на Сході, підтримка проросійської релігійної організації суттєво знизилась, і такий хід був скоріше піаракцією, покликаною відбілити імідж УПЦ МП і довести, що кількість її вірних залишається суттєвою.

МВС до останнього моменту відмовлялося пускати вірян УПЦ МП на вулиці столиці через небезпеку терактів. Про це заявив глава МВС Арсен Аваков напередодні, підтверджуючи свої слова інформацію про виявлений муляж міни, а потім і ще однієї вибухівки, на маршруті слідування колони.

Хресний хід у Києві 2016: фото хресної ходи Московського патріархату

Так чи інакше, організатори Хресного ходу зуміли домовитися з правоохоронцями: ті дозволили віруючим з’їхатися в центр столиці на автобусах та пройтися спочатку до пам’ятнику князю Володимиру, а потім до Києво-Печерської лаври. Ймовірно, найвідомішими серед учасників ходи були політики, яких традиційно називають православними олігархами: Вадим Новинський, Андрій Деркач, до них доєднались одіозні колишні соратники Януковича Нестор Шуфрич і Юрій Бойко. Вони супроводжували митрополита Онуфрія по всьому маршруту Хресного ходу по Києву.

Хресний хід у Києві 2016: фото хресної ходи Московського патріархату

Акція завершилась мирно, і це її головний підсумок.

Завтра своїх вірних на Українську ходу виведе Київський патріархат. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я