На голову Економіка Облгаззбути вимагають скасувати постанову НКРЕКП про спрощення зміни газопостачальника споживачем!

Облгаззбути вимагають скасувати постанову НКРЕКП про спрощення зміни газопостачальника споживачем!

417
0

Облгази Фірташа знову перевірять через донарахування у платіжках - новини  сьогодні | УНІАНГазорозподільні компанії вимагають скасувати постанову НКРЕКП якою регулятор спростив процедуру зміни споживачем постачальника газу

ТОВ “Кіевоблгаззбут”, ТОВ “Закарпатгаззбут” і ТОВ “Одесагаз – Постачання” оскаржують в суді постанову Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, від 10 червня 2020 року №1080, яким регулятор спростив процедуру зміни споживачем постачальника газу.
Про це повідомила група “Нафтогаз” на своїй сторінці в соцмережі “Фейсбук”, опублікувавши відповідну позовну заяву компаній в Окружний адміністративний суд Києва від 3 грудня.
Як випливає із заяви, газорозподільні компанії вимагають скасувати постанову НКРЕКП, а також заборонити регулятору і Оператору ГТС здійснювати дії, пов’язані зі зміною постачальника газу споживачами, в тому числі побутовими, без укладення договору поставки газу з новим постачальником і розірвання або припинення договору з чинним, а також при наявності заборгованості споживача за газ перед чинним постачальником.
Як повідомлялося, НКРЕКП постановою №1080 від 10 червня внесла зміни до низки регуляторних актів, спростивши процедуру зміни постачальника газу для побутових споживачів (населення) з 1 липня 2020 року.
Згідно зі змінами, для зміни постачальника достатньо направити новому постачальнику заяву-приєднання до умов договору поставки, і він забезпечує переклад клієнта на себе. При цьому участь або отримання підтвердження з боку існуючого постачальника для домогосподарства в процесі не буде потрібно.
Поставка газу новим постачальником починається з дня реєстрації споживача в відповідному реєстрі.

В цілому процедура переходу споживача до нового постачальника займає від трьох днів, довідка про відсутність боргу перед попереднім постачальником при цьому не потрібно. 

Джерело

#НКРЕКП #облгази #тарифи #нафтогаз