Новини Обережно: В українському інтернеті знайшли 82 сайти шахраїв!

Обережно: В українському інтернеті знайшли 82 сайти шахраїв!

560
0

Шахраї в українському інтернеті урізноманітнили свої схеми, запевняють експерти.

У цьому році в Україні фахівці зафіксували вже 82 фішингових сайти – шахрайських веб-ресурси!

У цьому році в Україні фахівці зафіксували вже 82 фішингових сайти – шахрайських веб-ресурси, на яких злочинці під виглядом надання неіснуючих послуг переконують користувачів вводити конфіденційні дані своїх платіжних карт, отримуючи таким чином доступ до рахунків громадян і крадучи гроші. Про це повідомляє прес-служба української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем “ЕМА”.

“Якщо порівнювати статистику за перше півріччя 2017 року з показниками за той же період попереднього року, кількість фішингових сайтів скоротилася на 29,5%”, – повідомили в асоціації.

Експерти зазначають: незважаючи на статистичне зменшення фішингових сайтів, шахрайські схеми стають все продуманішими.

“Кіберзлочинці все частіше роблять сайти із захищеним з’єднанням, про що говорить абревіатура https на початку адресного рядка. Ключове тут – літера s: її відсутність (якщо написано http, а не https) – це ознака фішингового сайту. Тепер уже наявність “s” вже не є гарантією того, що сторінка безпечна”, – розповіли в прес-службі МВС…

Шахраї освоюють нові види “послуг”: працевлаштування (віддалена робота), отримання онлайн-кредиту, продаж авіаквитків. “Для отримання зарплати потрібно було надати всі дані платіжної карти: не тільки номер, але і термін її дії, тризначний CVV2/CVC2-код безпеки зі зворотного боку карти”, – розповіли експерти.

Результат пошуку зображень за запитом "шахрайство"

Одним з останніх прикладів діяльності злочинців в 2017 році став запуск в інтернеті фішингового сайту-клону сервісу “Приват24”, – сайт http://pb24corp.at.ua виманював паролі доступу до “Приват24”.

Результат пошуку зображень за запитом "шахрайство"

Раніше повідомлялося, що почастішали способи шахрайства, коли зловмисники розсилають фальшиві повідомлення від банків і під виглядом працівників фінустанов отримують дані для доступу до ваших рахунків!

Зловмисники розсилають фальшиві повідомлення від банків і під виглядом працівників фінустанов отримують дані для доступу до рахунків!

Кіберполіція попередила про новий вид шахрайства з банківськими картами, повідомляє прес-служба МВС.

Шахраї використовують підміну перших трьох цифр номера телефону, а саме коду мобільного оператора або стаціонарних телефонів. Після цього під виглядом банку вони поширюють смс-повідомлення з інформацією про блокування платіжної карти.

Для “розблокування” пропонують зателефонувати на зазначені в повідомленні номери телефонів.

Коли власник карти телефонує, зловмисники, видаючи себе за працівників банківської установи, дізнаються інформацію про номер карти, CVV-код, пароль до Інтернет-банкінгу та інші дані.

Під час телефонної розмови вони розповідають, що на номер мобільного телефону клієнта буде відправлено смс-повідомлення, за допомогою якого карта буде розблокована.

Отримана інформація дозволяє мати доступ до рахунків потерпілого, звідки знімають всі кошти.

У кіберполіції рекомендують не повідомляти стороннім персональні дані, номер і термін дії банківської карти, PIN-код, CVV2/CVC2 коди та іншу інформацію. У разі отримання описаних смс-повідомлень необхідно звернутися в банк.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я