Блоги Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) – державна політика ліквідації комунального житлового...

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) – державна політика ліквідації комунального житлового фонду (ЖКГ).

618
0

 Влада не хоче вирішувати проблеми прогнилого житлового фонду країни, тому створило ОСББ, як законну підставу спихнути всі проблеми на людей!   ОСББ – вигадка жадібних та підлих грандожерів з міської ради? Це ж треба так ненавидіти власну країну і так палко любити бабло! ОСББ – це узаконене рейдерство одними співвласниками всього спільного майна і диктат та нав’язування своєї волі, а ще гарна годівниця для керівництва ОСББ і місце працевлаштування СЕБЕ ЛЮБИХ та родичів!

 

У 1990-х олігархи  почали приватизовувати обленерго тажитлово-комунальне господарство. Електроенергетика тісно пов’язана з житлово-комунальним господарством постачанням електроенергії населенню, підприємствам, які забезпечують зовнішнє освітлення, водопостачання і водовідведення. Українські олігархи звикли жити не за рахунок рентабельності, а за рахунок обороту. Чим більшим є оборот підприємства – тим більше можна вкрасти, вилучивши кошти. Українська “газова мафія” та борги за газ перед Росією спонукали до змін в системі взаємовідносин в системі житлово-комунального господарства. Теплопостачальні підприємства є споживачами великої кількості газу і мають низьку платіжну дисципліну. Київ почав вимагати у регіонів забезпечити платіжну дисципліну по газу. Нав’язуються пріоритети сплати за енергоносії. А саме воду (електроенергію) і тепло    (газ). Зібрати 100% оплату житлово-комунальних послуг було нереально. Київські чиновники вирішили відновити радянську систему колективної оплати. Була обрана жертва – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.                                                                                                                                                        

  Об’єднання збирає платежі, а потім буде вимушено сплачувати електроенергію (освітлення будинку), теплопостачання, водопостачання і водовідведення. Так як буде мати господарські угоди з штрафними санкціями. Центральну владу цікавить не стан будинків, а сплата за енергоносії. Ці ідеї законодавчо оформлені прийняттям Закону України №2866-111 від 29 листопада 2001р.  “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” та Постанови Кабінету Міністрів України №1521 від 11.10.2002р. Про реалізацію закону України ” Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, 10.01.2002р. – Закон України «Про питну воду та питне водопостачання», 02.06.2005р. – Закон України «Про теплопостачання».      

     Закон України «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку» від 14 травня 2015 року № 417-VІІІ.Чи не уШвондєра  закон злизали? “Мы домком. И Вам профессор придётся потесниться. Мы решили отдать, ваше парадное под хор и управляющую компанию.”А відповідав в уряді за цю «реформу» колишній міський голова Вінниці, а згодом віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, нині – Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.На скаргу сусідів, що правління ОСББ привласнює комунальні платежі та продало дахову котельню житлового будинку, В. Гройсман заявив – «Ви самі за них голосували!». Брехня! ОСББ зареєструвала міська Рада у будинку який є інвестиційним фондом міської ради,  без завірених належним чином учасників загальних зборів-позичальників кредитів, які не виплатили вартість квартир і тому відповідно до законодавства не мали права приймати участь у зборах по створенню ОСББ.

   Влада не хоче вирішувати проблеми прогнилого житлового фонду країни, тому створило ОСББ, як законну підставу спихнути всі проблеми на людей! ОСББ – вигадка жадібних та підлих грандожерів з міської ради? Це ж треба так ненавидіти власну країну і так палко любити бабло! ОСББ – це узаконене рейдерство одними співвласниками всього спільного майна і диктат та нав’язування своєї волі, а ще гарна годівниця для керівництва ОСББ і місце працевлаштування СЕБЕ ЛЮБИХ та родичів! Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) –   державна політика  ліквідації житлово-комунального господарства?

  Ставати посередником по забезпеченню послуг центрального опалення, водопостачання і водовідведення – не в інтересах ОСББ. Це найбільш проблемні послуги щодо якості послуг і платіжної дисципліни. Крім того, ставши колективним замовником вказаних послуг, ОСББ фактично вводить принцип колективної відповідальності. Адже тепер відключають не конкретного боржника, а весь будинок. І нікого не цікавлять сумлінні платники – важлива оплата всього ОСББ як колективного замовника. Відповідно, на підставі ст..19 ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання»  і ст. 19,24 ЗУ «Про теплопостачання» почалась робота по перетворенню ОСББ в колективного абонента. Ці норми законодавства суперечать  ст. 22 ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» і здоровому глузду. Колективна відповідальність членів ОСББ суперечить  ст. 61 Конституції  України: «Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер». Про яку індивідуальну відповідальність іде мова, якщо тобі відключають опалення за борги сусіда, навіть якщо ти сплачуєш вчасно?                                                                                                                                                                                               Підприємства водо-газо-теплопостачання не хочуть працювати з споживачами.Їм вигідно навязати колективну відповідальність громадських організацій – ОСББ:                  

•  введення колективних штрафних санкцій за несвоєчасну сплату послуг;                                                                                                                                                                  

  •  Спрощення процедури стягнення заборгованості  за отримані послуги ( стягнути через суд з ОСББ заборгованість простіше, ніж з сотень споживачів).                                                           

• Обовязки стягувати борги виробники та виконавці комунальних послуг переклали на сусідів власників квартир!;                                                                                                                                   

• В будинку повинен бути один хазяїн? Ні! Газові служби самі відповідають за свої коммунікації. Газовики відповідають за постачання газу не до стіни будинку, а за нормальне функціонування газових  плит і колонок.А КП «Віииницяоблводоканал» – не хоче.                                                                                                  

 • Що заважає узгодити питання обслуговування внутріщнньобудинкових  мереж експлуатуючими організаціями – «виробниками-виконавцями  послуг»?                                                                                                                                              

Є міста, де влада дбає про інтереси жителів . І зобовязала водо- теплопостачальні організації відповідати не за постачання води та тепла до стіни будинку, а за теплі батареї і якісне водопостачання  у квартирах. Гройсман (Аксельрод)відмовився забезпечими Правила надання комунальних послуг власникам квартир у місті Вінниця.                                                                                                          

 • Споживачу зручно мати один договір. Ні! Краще мати угоди з усіма постачальниками житлово- комунальних послуг . І з кожного запитувати за якість його послуг. В тому числі шляхом несплати фактично не наданих послуг. Ну чому я повинен доводити їх неналежну якість ? Хай доводить в суді, що дійсно надавав мені послуги належної якості – а я відповідно повинен сплатити за неї. В цивілізованому світі забезпечується зменшення зусиль конкретної людини – тому в розвинутих країнах зручно жити. А у нас навпаки – дії влади спрямовані на полегшення роботи підприємств шляхом ускладнення життя людей.

• Власнику квартири (споживачу) потрібні договора з усіма виробниками\виконавцями житлово- комунальних послуг . Тільки договір може забезпечити споживачу право вимагати  від виконавця  якість житлово-комунальних послуг. В тому числі шляхом несплати фактично не наданих послуг. Виробнику/виконавецю житлово\комунальних послуг буде складно стягнути через суд плату за послуги неналежної якостіі.                                                                                                                                  

Квартири приватні, отже, власники повинні самі вирішувати свої проблеми.?  Ні!Власники квартир у багатоквартирних будинках  не повинні  на принципах колективної відповідальності  розбиратись з непроведеними  радянськими і приватними ЖЕКами та ЖЕО капітальними ремонтами будинків та  залишатись один на один з господарською недбалістю та здирництвом природних  монополій;                                                                                                      

– Закон України «Про житлово-комунальні послуги» зобов’язує кожного виконавця послуг укладати договори з власниками квартир і без посередників надавати послуги споживачу-власнику квартири у багатоквартирному будинку і отримувати платежі без посередників (ЖЕК, ЖЕО, ОСББ).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я