На голову Новини Новий клей замінить паяльник і зварювальний апарат (ВІДЕО)

Новий клей замінить паяльник і зварювальний апарат (ВІДЕО)

492
0

На перший погляд, щоб з’єднати дві металеві деталі їх необхідно або приварити одна до одної, або скористатися паяльником.

Все залежить від того, наскільки деталі великі. Обидва процеси пов’язані з використанням високих температур. Це призводить до ризику пошкодити деталі або навіть вибуху, коли мова йде про небезпечне виробництво.

Вчені з Бостонського північно-східного університету розробили особливий клей. Він здатний стати повноцінною заміною зварювального апарата та паяльника. Вони назвали клей MesoGlue. Він здатний скріпити дві металеві поверхні між собою або з іншими матеріалами. Такий процес проходить за кімнатної температури.

Клей, за словами розробників, складається з мікроскопічних наностиржнів, основою яких є металева серцевина. Частина їх вкрита індієм, а решта – галієм. Ці дві речовини наносяться на дві поверхні, які необхідно склеїти.

Після контакту поверхонь стрижні щільно зчіплюються один з одним. Це нагадує те, коли одну ворсисту щітку складають з іншою. Стрижні розташували на такій відстані один від одного, щоб вони ідеально поєднувались.

Коли індій і галій стикаються, то утворюють рідину. Вона, в свою чергу, реагує з металевою серцевиною наностиржнів і швидко застигає, перетворюючись в твердий моноліт. За міцність з’єднання не поступається зварювання або пайці.

Крім того, MesoGlue після затвердіння може проводити тепло і електрику, а поверхні неможливо роз’єднати, навіть сильно нагріваючи. Також клей має високу стійкість до вологості і повітря. Основне застосування такого клею вчені бачать в індустрії електроніки.

[iframe width=”650″ height=”350″ src=”https://www.youtube.com/embed/O3P7YWzlwbM” frameborder=”0″ allowfullscreen ]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я