Економіка Новорічні розпродажі: на що скинуть ціни ?

Новорічні розпродажі: на що скинуть ціни ?

850
0

На цьому тижні стартують новорічні розпродажі. Магазини знизять ціни на одяг, взуття, аксесуари, парфумерію і прикраси на 30-40%. Після Нового року знижки будуть ще більші…

За даними дослідження , середньостатистичний покупець на ці цілі готовий витратити 3183 грн. Це значно більше в порівнянні з минулим роком. Тоді він залишав в магазині близько 2000 грн.

Згідно з даними, 44% опитаних споживачів витратять на подарунки до 1500 грн. З опитаних 31% готовий витратити від 1500 до 3500 грн і тільки 6,8% респондентів – понад 10 000 грн.

В основному українці готують сюрпризи для своїх родичів (87%).

38% опитаних також планують зробити презент для друзів і знайомих, і тільки 11% куплять подарунки для своїх колег.

Близько 5% респондентів  зізналися, що готові взяти участь у благодійній акції або пожертвувати гроші нужденним напередодні новорічних свят.

Знижки будуть в три етапи :

Пік передноворічних знижок припадає на останні дні грудня, відразу ж після Дня святого Миколая, 19 грудня, саме в цей період в магазинах відбувається найбільша кількість покупок за весь рік. Тоді ціни опускаються на 30-40% . 

Магазини вже щосили готуються до розпродажів, вітрини прикрашають новорічним декором, намагаються створити святковий настрій .

У продовольчих магазинах саме напередодні Нового року скуповують шампанське, червону ікру, філе сьомги і бельгійські шоколадні цукерки. На святковий стіл українці в цьому році витратять середньому 3000 грн.

 Зимовий період розпродажу ділиться на 3 етапи.

Перший етап – передноворічні знижки в розмірі 30-40%, які з’являються в магазинах відразу після Дня святого Миколая. Асортимент продукції з дисконтом буде дуже широким, практично на всю продукцію , знижки будуть незначно менше, ніж під час «чорної п’ятниці» в кінці листопада.

Друга хвиля знижок починається відразу після Різдва. У цей період готові поступитися вже до 50% від початкової ціни.

Найнижчі ціни будуть в кінці січня – початку лютого, коли дисконт може досягати 70%. Але будьте готові: якщо ви хочете придбати якусь річ в цей період, то ходових розмірів практично не надаються у магазинах і речі від постійної примірки вже не будуть виглядати новими.

У багатьох європейських країнах на підготовку до різдвяних і новорічних свят (на покупку подарунків, продуктів і одяг) витрачають більше, аніж в Україні:

на першому місці – Чехія, де середні витрати складуть $ 527 на людину. На другому місці – Ірландія ($ 511), а трійку лідерів замикає Великобританія ($ 500 на людину).

Як правило, в цих країнах не скупляться на дорогі подарунки не тільки родичам, а й колегам. Британці традиційно накривають великий святковий стіл. На ці цілі кожен громадянин Об’єднаного Королівства готовий витратити $ 123.

Саме скромне святкування приходу Нового року – в Туреччині, де на гуляння готові витрачати не більше $ 99 на людину. Причому середня ціна святкового столу складе $ 25. За ці гроші в Туреччині можна купити пляшку шампанського і солодощі. Від дорогих подарунків турки теж відмовляються.

Як каже НАША історія, святкування Нового року і моду ставити ялинку вперше завіз із Європи до нас російський реформатор Петро 1. До цього наші Предки святкували Новоліття. Це свято Коляди 21-23 грудня, свято початку нового річного Кола. Тому раніше календар і називали у нас КОЛОдар.

Більше про наші звичаї та історію тут: http://www.vedrus.org.ua/sviata

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я