На голову Новини Новини Центру підготовки старших по будинках ВНПС «Голос Народу»

Новини Центру підготовки старших по будинках ВНПС «Голос Народу»

150
0

 На прохання старших по будинках міста Вінниця фахівців з обслуговування елементів жилих будинків Морохов Олександр Якович в чергову середу 16 листопаду провів заняття на тему: «Правила профілактичного обслуговування вентиляційних панелів, димовідводів, та димових труб у будинках міста.

               Новини Центру підготовки старших по будинках ВНПС «Голос Народу»

1.На прохання старших по будинках міста Вінниця фахівець з обслуговування елементів жилих будинків Морохов Олександр Якович в чергову середу 16 листопаду провів заняття на тему: "Правила профілактичного обслуговування вентиляційних каналів, димовідводів, та димових труб у будинках міста" 

Життя підтвердило актуальність теми: пролунали перші вибухи газу у Вінницьких багатоповерхівках.

2. Повідомляємо старших по будинках: наступна тема заняття у Центрі що відбудеться 23 листопада о 17:00 «Порядок формування двоставкових тарифів з опаленням будинків міста» Розмова відбудеться за участю досвідчених фахівців в цій області Покорського Євгенія Яковича та Данилевського Володимира Васильовича.

3. За дорученням ініціативної групи ВНПС «Голос Народу» одним із старших по будинку проведено контрольний запит мешканців будинку в районі «Вішенька» що до підтримки громадської акції та Відкритого Листа-звернення до керівництва виконкому Вінницької міської ради та ЖЕКів міста з приводу порушень в житлово – комунальному господарстві міста. Усі запитані мешканці будинку повністю підтримали громадську акцію та поставили свій підпис під зверненням.

 

4. Прийнято Звернення до начальника Управління Держгірпромнагляду А.Ковалко та Директора Департамента  житлового господарства Вінницької міської ради С. Кушниру що до негайного прийняття заходів попередження аврій у газовому господарстві.

5. Сформована група підготовки до «круглого столу» з питань ЖКГ під керівництвом Морохова Олександра Яковича (тел. 095 336 42 44). Приймаються запитання з проблем ЖКГ до учасників «круглого столу».

___________________________________________________________________________________________________________________

30.11.2011 р. Ініціативна група підготовки старших будинків ВНПС "Голос Народу" розглянула усі пропозиції старших будинків міста Вінниця та в  остаточної редакції прийняла відкритий Лист-Звернення до керівництва виконкому Вінницької міської ради та ЖЕКів міста.

 

                                                                                                                                         

 

                                           В    І    Д    К    Р    И    Т    И    Й

Л   И   С   Т  З   В   Е   Р   Н   Е   Н   Н   Я

 

           до керівництва виконкому Вінницької міської ради та  ЖЕКів  міста.

 

          Мешканці  міста   Вінниця найняли вас до праці  та захисту  інтересів громади, однак ви погано працюєте та зраджуєте нас ! У важкий  час життя держави та нашого міста ви  стали на  шлях  грубого порушення Статті  19  Конституції України, що зобов’язує органи місцевого самоврядування , їх посадових осіб діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

                  Підтвердженням цього є протиправні дії та бездіяльність виконкому що до  економічно обґрунтованого, справедливого та чесного надання житлово-комунальних послуг мешканцям міста. В супереч  нашим інтересам, чинному законодавству  України виконком  своїми рішеннями від 27.04.09 р. № 962, від 28.05.09 р. №1157, від 22.04.10 р. №818 , на що не мав повноважень, затвердив Типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, який суттєво відрізняється від Типового договору , затвердженого Кабінетом Міністрів України для усіх громадян держави , крім вінничан, та суттєво ущемляє наші інтереси.

                   Власними рішеннями виконком , також в супереч законодавству, надав право визначення тарифів за надані послуги  з утримання будинків та прибудинкових територій самим виконавцям цих послуг, тобто ЖЕКам, що привело до  зловживань та завищення  щомісячних цін на  їх послуги.

                   Рішенням виконкому  від 14.08.08 р. № 1874  істотно порушуються нормативні документи центральних органів влади що до визначення переліку послуг, виконання яких здійснюється за рахунок  квартплати. Внаслідок цього мешканці наших будинків сплачують кошти як у вигляді плати за послуги з утримання житла, так і у вигляді додаткових платних послуг. Крим того, виконавці послуг значно перевищують  фактично виконані обми  робіт, знаходять багато інших способів омани та здирництва, що звісно кожному мешканцю міста.

                    Державні контролюючі установи та суди неодноразово визначали вказані порушення законодавства  та вимагали привести  рішення  виконкому у відповідність до діючих  законів та нормативних актів, провести перерахунки  вартості наданих послуг мешканцям міста з 2009 року по цей час, однак виконком тривалий час не звертає на ці вимоги а ніякої    уваги !!!

 

ДОСИТЬ  ПОРУШУВАТИ КОНСТІТУЦІЮ УКРАЇНИ ТА НАШИ ПРАВА !

ЗУПИНИМО СВАВІЛЛЯ ВИКОНКОМУ ВІННИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ  РАДИ !

       Оголошуємо про початок  ГРОМАДСЬКОЇ   АКЦІЇ   мешканців  міста Вінниці :

-на 1-му  етапі  Акції  направляємо даного листа керівництву виконкому Вінницької міської ради та ЖЕКів  міста, вимагаємо привести рішення виконкому  у відповідність до чинного законодавства  та провести перерахунки вартості наданих житлово-комунальних  послуг мешканцям міста з 2009-го по 2011-й рік , а також організуємо  розширений збір  підписів  у підтримку  цього  листа-звернення; строк виконання – до 31.12.2011року;

 -на 2-м етапі Акції ( у разі  невиконання вимог 1-го етапу)  організуємо  та оголошуємо місячник бойкоту   виконкому Вінницької міської ради та   відмови міста Вінниці  від  оплати житлово-комунальних послуг; строк  виконання  –  січень  2012 року;

 – на 3-м етапі Акціі( у разі невиконання вимог 1-го і 2-го етапів) – безстроковий бойкот

виконкому Вінницької міської ради та відмова міста Вінниці від оплати житлово-комунальних послуг.

ЗАКЛИКАЄМО СТАРШИХ БУДИНКІВ МІСТА ДО ЗБОРУ ПІДПИСІВ У ПІДТРИМКУ  ДАНОГО ЛИСТА-ЗВЕРНЕННЯ У СВОМУ БУДИНКУ ТА МОБІЛІЗАЦІЇ  МЕШКАНЦІВ НА  ВИКОНАННЯ ЙОГО ВИМОГ  !

        Ініціативна  група  Центру підготовки старших будинків  ВНПС «ГОЛОС НАРОДУ».

 

___________________________________________________________________________________________________________________

14.12.2011 року        НОВИНИ

 Проведено чергове  заняття  за  змістом  Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій за наказом держкомітета України з питань  ЖКГ № 76 від 17,05,2005 року.            Обговорено зміст рішення виконкому вінницької міської ради № 2465 від 13,10,2011 року, яким затверджено розцінки на повірку засобів вимірювальної техніки, яка повинна  здійснюватись за рахунок постачальника послуг. Цей приклад ще раз підтверджує правомірність громадянської акції незалежної профспілки «Голос народу».            Старші по будинках запропонували:           Організувати мітинг 19 грудня 2011 року о 12 годині біля будинку адмін.судів по вул. Островского,14;          Звернутись до голови асоціації старших по будинках м.Вінииці з пропозицією проведення  звітно-виборчих зборів асоціації за 2011 рік.  Пропозиція підтримана одноголосно.

___________________________________________________________________________________________________________________

Новини 19.12.2011 р.

19 грудня 2011 року  з 12 до 13 години біля будинку адміністративних судів відбувся мітинг Вінницької незалежної профспілки «Голос народу» в зв’язку з початком нового розгляду судової справи за позивом виконкому Вінницької міської ради до Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, який у попередньому визнав протиправними дії та бездіяльність виконкому у сфері ЖКХ.  ___________________________________________________________________________________________________________________ 21.12.2011 року Відбулась зустрич старших по будинках міста з представником "третя особа" у справі адміністративного суду за позовом виконкому до антимонопольного комітету Тимчишиним Дмитром Захаровичем, який проінформував про стан розгляду справи. З приводу розгляду справи голова ВНПС."Голос Народу" Віктор Малиновський оприлюднив аналітичну статтю:  

ЖКГ :   НА ЧЬОМУ БОЦІ  МІСЦЕВА  ВЛАДА ?      ЖЕКи  наполегливо  пропонують довірливим вінничанам підписати договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій  в редакції виконкому Вінницької міської ради та дуже сподіваються на те , що більшість з них  не бачило дійсного типового  договору на таки послуги, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року  № 529 из змінами, внесеними згідно з постановою  від 01 травня  2011 року №869. Чому так не подобається  чинний типовий договір місцевій владі разом з ЖЕКами , аж до  судового протистояння та громадського конфлікту ?                                  Адже дуже просто порівняти зміст двох варіантів договорів та визнати в чому криється така їх зацікавленість.Слідуючи за текстом договорів виявляємо наступне. Відразу треба констатувати, що  структура, форма та зміст договору в редакції виконкому взагалі не відповідає встановленим  Кабінетом Міністрів,  в наслідок  чого виникають труднощі звести кінці з кінцями  у підготовлених фахівців, не то що у простого мешканця будинку нашого міста. Чинний типовий договір у розділі «Предмет договору» , пункт 2, передбачає: «Виконавець надає послуги відповідно до встановленого рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг, копія якого  додається до цього договору»( є його невід’ємною  частиною – прим. авт.) Також  у цьому розділі, пункт 3, вказується розмір плати за надані послуги на дату укладення цього договору та наявність пільг, пункт 4, що є  принциповими істотними умовами  предмету договору. Редакція договору від виконкому не передбачає відповідного невідємного додатку до договору та вказаних умов предмету договору, тому як у подальшому вводить окремий розділ «Тарифи на послуги та  їх загальна вартість», зовсім не передбаченого  законодавством а ні по формі, а ні по змісту.  За його версією тарифи з утримання будинку та прибудинкової території визначаються згідно акту виконаних робіт в межах граничного тарифу( ???) відповідно до рішення виконавчого комітету . Таким чином, виконком надає монополісту послуг, тобто  ЖЕКу,  зовсім незаконне право на свій зацікавлений розсуд , за намальованим власноруч актом виконаних робіт визначати відповідні тарифи для кожного будинку  в межах так званого «граничного тарифу», походження і розрахунок якого також  нікому невідомо, та й головне  – не передбачено законом ! Більш того , вибіркова розшифровка  актів виконаних робіт показує, що така система  формування тарифів у «співпраці» з більшістю  безпринципних старших по будинках ,  яким виконком надав право підпису актів  та передбачив «муніципальну пільгу», створює ідеальні умови для приписок, завишення об’ємів робіт, кількості витратних матеріалів та інших зловживань. Кожен з нас, як мешканець будинку міста Вінниці, також неодноразово сплачував за  ремонт, наприклад, сантехники три рази за різними тарифами : особисто слюсарю, ЖЕКу  за додаткові платні послуги та  знову ЖЕКу у вигляді квартплати, на яку розкладується  на весь будинок  вартість цієї послуги. Такій  «простір для діяльності»  ЖЕКів також наданий  рішенням  виконкому, що  діє в порушення нормативів, затверджених Кабінетом Міністрів що до Переліку  послуг з утримання будинків та прибудинкових територій за рахунок плати за отримання житла.        Непрозорим та незрозумілим  для простого мешканця  окремого вінницького будинку  залишається  однаковий тариф на вивезення твердих побутових відходів з  будь-якого району та будь-якої відстані. Слід ретельно розібратись і з порядком формування інших тарифів, яки за законом встановлюються центральними органами влади, а чомусь постійно  та самостійно корегуються виконкомом на свій розсуд.                                                                                                                                                                                           Наступним, другим розділом чинного типового договору є « Оплата спожитих послуг», в пункті 8 якого передбачено:  « За несвоєчасне внесення плати із споживача стягується пеня в установленому законом розмірі.».В супереч чинному нормативу  виконком визначає власні штрафні санкції у власному типовому договорі, пункт 4.3: « За несвоєчасне внесення  плати  борг за надані послуги  з утримання будинків та при будинкових територій збільшується на індекс інфляції та 3% річних». Мабуть за прикладом виконкому ЖЕКи  ще більш розширюють штрафні санкції та на обявах у підїздах погрожують мешканцям судами,виконавчою службою, великою  штрафною кількістю мінімальних ЗП або повною конфіскацією майна, а ще  « страшними заходами  київських колекторських контор». В третьому розділі чинного типового договору передбачені « Права та обовязки  сторін», яки також  містять істотні  різниці  з редакцією типового договору виконкому. У договорі виконкому відсутній пункт( у чинному типовому договорі пункт 10. 4) про те, що « Споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги у разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості у визначеному законодавством порядку». Разом з цім, обов’язки споживача виконком збільшив з 10-ті до 18-ті пунктів, а з обов’язків  виконавця виключив дуже принципіальні пункти що до перерахунку розміру плати за послуги в разі їх ненадання, надання не в повному обсязі, зниження кількісних і якісних показників(пункт 13.4 чинного типового договору), сплачування компенсації за перевищення встановлених строків проведення  аварійно-відбудовних робіт( п.13.5), відшкодування споживачеві збитків та шкоди внаслідок ненадання послуг або надання послуг неналежної якості (п.13.8) та інші. Вінничани  повинні  пам’ятати, що обрали місцеву владу для захисту прав та інтересів їх громади. Вже наведені зауваження  надають можливість  будь-якому мешканцю будь-якого будинку міста Вінниці зробити саме власний висновок про те : НА ЧЬОМУ ЖЕ БОЦІ МІСЦЕВА ВЛАДА ?                                                                                                  

 Голова    Вінницької Незалежної профспілки«Голос народу»                                                                                                                                                                 Віктор Маліновський.    

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я