Новини Нові тарифи ЖКГ: грабунок українців триває

Нові тарифи ЖКГ: грабунок українців триває

721
0

Цього року газ для населення подорожчає на 280%, а комунальні послуги – приблизно на 66%. Уже з квітня люди отримають квитанції з новими тарифами.

Цього року газ для населення подорожчає на 280%, а комунальні послуги – приблизно на 66%. Уже з квітня люди отримають квитанції з новими тарифами.

 

 

Візьмемо стандартну двокімнатну квартиру площею 45 квадратних метрів. У ній проживають дві людини, встановлена газова плита, відсутні лічильники на воду і газ.

Отже, за утримання прибудинкової території така родина заплатить 162 гривні, за холодну воду – 104, за гарячу – 282 гривні (з розрахунку 3,5 куби), за газ – 94 гривні, електроенергію – 95, опалення – 712 гривень. У сумі – 1449 гривень.

А тепер припустимо що є будинок з десятьма такими квартирами. Отже, житлово-експлуатаційна контора отримуватиме майже 14 з половиною тисяч у місяць з такого будинку.

Але чи отримаємо ми в повному обсязі те, за що платимо? Адже часто ЖЕКи не виконують своїх прямих обов’язків. Наприклад, облаштування прибудинкової території, вивіз сміття чи справність ліфтів є великою проблемою навіть у багатьох київських районах.

“Зона відповідальності ЖЕКу – це потенційно конкурентний ринок, на якому в усьому світі є приватні комунальні компанії. І споживач сам обирає собі поставника послуг. Тоді ціна формується за рахунок конкуренції, тому і якість послуг – вища”, – розповіла експерт з питань ЖКГ Тетяна Бойко в ефірі “Ранку у Великому Місті”.

За її словами, проблема Україні полягає в тому, що послуги ЖКГ тут надають монополісти. Втім, існують два алгоритми, здатних переломити ситуацію.

“Якщо разом зберуться всі співвласники багатоквартирного будинку – теоретично вони можуть змінити ЖЕК. Для цього потрібно рішення 100% співвласників. Це перший алгоритм. Другий алгоритм – ОСББ – більш дієвий, але він стосується тільки 5-7 мільйонів українців. Тоді мешканці багатоквартирних будинків можуть самі вирішити, що їм робити: без посередників заключати договорити або найняти компанію-управлінця”, – розповідає Тетяна Бойко.

За її словами, усе, що стосується прибирання, сантехніки – це зона відповідальності ЖЕКу, а за тарифи на воду та опалення відповідає Національна комісія з регулювання ринку комунальних послуг та електроенергії.

“Ця комісія порахувала, що саме такі тарифи будуть економічно обґрунтованими, а нам залишається тільки вірити”, – зазначила експерт.

 

Джерело: ictv

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я